7,412 Görüntülenme
Togo
8.0 IMDB Puanı
10 1 8 628

Togo

Yönetmen
Senaryo Tom Flynn
Ödüller 1 ödül & 4 Adaylık.

2019 yılında vizyona giren Togo, 4k film formatlı bir Amerikan tarihi, macera ve drama filmidir. Filmin yönetmen koltuğunda Ericson Core bulunmuştur. Senaryosu Tom Flynn tarafından kaleme alınmıştır. Başrol oyuncuları Willem Dafoe, Julianne Nicholson ve Christopher Heyerdahl isimli oyunculardan oluşmaktadır. Walt Disney Pictures isimli stüdyo tarafından yapılan film, 20 Aralık 2019 tarihinde Disney+’da gösterimine girmiştir. 


1913 yılında Alaska eyaletinin Nome kentinde yaşayan Seppala ve eşi Constance’in kızak için kullandıkları köpek sürüsünde yeni bir sibirya kurdu doğar. Seppala, yeni köpeğin küçük ve güçsüz olduğundan dolayı kızak çekmek ile uğraşmaması gerektiğini söylerken Constance köpeği güçlü bir şekilde destekler. Genç köpeğin kontrol edilmesinin oldukça zor olduğu ortaya çıkar ve diğer köpekler dışarıda çalışırken kendisi evde kalmayı reddeder. Diğer köpekler dışarıda eğitim görürken kendisi kulübede kalmayı kabul etmez ve kulübeden sürekli kaçıp Seppala’nın köpek takımını bulmaya gider. Seppala eninde sonunda köpek ile uğraşmaktan bıkar ve diğer köpekler ile koşmasına izin verir. Sürpriz bir şekilde fazla enerji dolu olduğundan dolayı diğer köpeklerden çok daha hızlı koştuğunu ve diğer köpekleri çok rahat geçebildiğini görür. Aynı zamanda da diğer köpekler, onu takım lideri olarak kabul ederler. Bunun üzerine Seppala, yavrunun bir şampiyon olabileceğini fark eder. Köpeğin ismini Japon amiral Tōgō Heihachirō’den esinlenerek Togo koyar. Togo’yu eğitir ve Alaska’da düzenlenen tüm yarışmaları kazanmasını sağlar. Bu sayede hem kendisi hem de Togo bir ün kazanır.


1925 yılında Nome genelinde çoğunlukla çocukları etkileyen bir difteri salgını başlamıştır. Kentin valisi George Maynard, Nenana kentinden bir aşının getirilmesi için planlar yapar ancak planları sert iklim şartlarından dolayı suya düşer. Kentin yetkilileri arasında yapılan bir toplantıda Nome’ın her tarafında iklimin sertleşmiş olduğundan dolayı kente gelmenin hiçbir şekilde mümkün olmadığı değerlendirilir ve aşıları almak için 600 mil yol gidebilecek tek yetenekli kişinin Seppala olduğunda karar kılınır. Seppala eninde sonunda işi kabul eder ve yola Togo ile birlikte çıkmaya karar verir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

6 yorum