50,083 Görüntülenme
Venom
6.7 IMDB Puanı
10 1 7 4938

Venom

  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Pascal Pictures, Columbia Pictures, Tencent Pictures, Marvel Entertainment
  • Film Süresi 112 dakika
Yönetmen
Senaryo Jeff Pinkner, Scott Rosenberg, Kelly Marcel, Jeff Pinkner, Scott Rosenberg, Todd McFarlane, David Michelinie
Ödüller 3 ödül & 9 Adaylık.

Marvel çizgi romanlarındaki aynı isimli karakterden esinlenilen Venom: Zehirli Öfke, 2018 yılı Amerikan yapımı bir süper kahraman filmidir. Başrolünde Tom Hardy ve Michelle Williams’ın oynadığı film 5 Ekim 2018 yılında vizyona girmiştir. Aksiyon, bilim-kurgu ve fantastik bir macera filmi olan Venom: Zehirli Öfke, Ruben Fleischer tarafından yönetilmiştir. Oğlu çok sevdiği için rolü kabul ettiğini belirten Tom Hardy, oğlunun severek izleyeceği bir filmde oynamış olmaktan mutlu olduğunu söylemiştir. Birçok dalda ödül kazanan film, aynı zamanda da çok fazla ödül için de aday gösterilmiştir. Filmin prodüksiyonu Columbia Pictures ve Marvel Entertainment’ın ortaklığında yapılmıştır ve dağıtıcısı ise Sony Pictures Releasing’dir. Imdb puanı 6.7 olan film büyük küçük herkesin beğenisini kazanmıştır. 


Uzay kaynaklı olan birtakım simbiyotik adı verilen yaratıkların, Dünya’da yaşayabilmek için bir bedene ihtiyaçları vardır. Uzay gemilerinin hasar görmesi sonucu bu dört simbiyotik yaratıktan birisi sokaklara karışır diğer üçü ise araştırma yapılması için laboratuvara götürülür. Fakat yapılan araştırmada kullanılan insanlar ölmekte ve büyük acılar çekmektedir. Firma bunu saklar fakat bunu ortaya çıkarmak isteyen bir araştırmacı gazeteci olan Eddie Brock (Tom Hardy), bu laboratuvarlara izinsiz bir şekilde girer. Laboratuvarlarda, bu simbiyotik varlıklardan birisi Eddie’nin bedenine girer ve bedenle bütünleşmeye başlar. Eddie’nin bedeniyle bütünleşen bu simbiyotiğin adı Venom’dur ve Eddie’nin bedeni tam aradığı gibidir. Eddie’nin süper güçlere sahip olmasını sağlayan Venom, artık onun acı çekmemesini ve yaralanmamasını sağlar. Eddie ne yaptığının farkında bile değilken, araştırma yetkililerinin peşinde olduğunu öğrenir. 


Bu sırada Dünya’ya gelen dört simbiyotiğin ikisi ölmüştür, diğeri ise dışarıda bir yerlerde insanların bedenlerinde gezmektedir. Bu simbiyotiğin amacı uzaydan daha fazla simbiyotiğin Dünya’ya gelip insanların bedenlerini ele geçirip Dünya’yı işgal etmektir. Diğerleriyle iletişime geçebilmek için uzaya roket yollayan bir merkeze gidip burada Doktor Carlton isimli bir bilim insanının bedenini ele geçirir. Artık Doktor Carlton bedenini kullanarak, diğerlerine ulaşıp dünyayı işgal edebilirler. Fakat Venom, Eddie’nin zarar görmesini istemediği ve Dünya gezegenini sevdiği için bu planı öğrenince harekete geçer. Böylece Eddie ve Venom, Doktor Carlton’ın bedenini ele geçiren simbiyotikle mücadele edeceği bir maceraya atılır. 

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

5 yorum