2,017 Görüntülenme
Vivo
6.9 IMDB Puanı
10 1 7 193

Vivo

(Vivo)
Senaryo Kirk DeMicco, Quiara Alegría Hudes, Peter Barsocchini

Film Hakkında Vivo Sony Pictures Animation tarafından üretilen bir animasyon,müzikal,komedi ve drama içeriklerinin harmanlandığı içinizi ısıtacak ve küçük çocuklara iyi mesajlar verebilecek harika bir animasyon filmdir. Film yönetmeni daha önceden Crood lar, Uzay maymunları gibi bilinen bir kaç güzel animasyonuda yöneten Kirk DeMicco dur. Kirk DeMicco aynı zamanda Quiara Alegría Hudes ve Peter Barsocchini gibi filmin senaristliğinede el atmıştır. Sony yapımı bu güzel animasyon filmi 3 Haziran 2021'de Netflixde yayınlanmıştır.


Film Konusu


Vivo müzikle yaşan daha doğrusu müzik ile iç içe olmuş türünün tek örneği olan bir bal ayısıdır. Sahibi Andreas ile Havanada müzik yaparak insanları eğlendirmeye çalışıp ve müziğin insan üstündeki etkisini izleyicilere aktarmaya çalışıyorlardır. Her ne kadar birbirlerini anlamıyorlar gibi görünseler de müzik din dil ırk ayırt etmeksizin insanları birbirine bağlayan özel bir şeydir. Filmin konusuna gelcek olursak Vivo sahibi Adreas ile her gün yaptıkları gibi müzik yapmaya insanları eğlendirmeye devam ederler. Andreas seneler önceki partneri olan ve birlikte şarkı söylediği Marta Sandoval'dan onu veda konseri için onu Miami'ye davet eden bir mektup alacaktır. Andreas geçmişte yaşadıkları anıları gözlerinde canlandırır Marta ya ne kadar aşık olduğunu tekrar hisseder, daha önceden onun iyiliği için yapamadığı şeyi yapmaya cesaret toplar ve bir kez kaçırdım bu kez aynı şeyi yapmayacağım düşüncesi ile harekete geçer. O dönem yazdığı ve Marta nın asla haberinin olmadığı, ona olan aşkını anlatacak acıklı şarkıyı artık göndermenin zamanı geldiğine karar verir. Hazırlıkları tamamlar ve Vivo'yu ikna edip yola koyulmak üzere sandalyesin de heyecanlı bir şekilde uyuya kalır ancak trajik bir şekilde sabah uyanmaz ve hayatını kaybeder.


Mektup ellerinden kayar ve rüzgar ile uzaklara uçuverir bu mektup ondan geriye kalan tek hatıra olduğunu düşünen Vivo canı pahasına mektubu alır ve Andreasın hayalini ve aşkını gerçek kılmak adına zorlu yola koyulmaya hazırlanır. Yolculuğa çıkmadan önce cenazede karşılaştığı Andreas'ın yeğeni'nin karısı olan Rosa ve kızı Gabi ile tanışır, Gabi onu floridaya onunla yaşamaya davet eder ancak Vivo başta kabul etmese de bir yolunu bulup oraya ulaşmak adına ve kendi için kutsal olarak kabul ettiği bu görev için Gabiye gizlice yaklaşır. Florida'ya geri dönen Gabi'nin amcasından kalan yadigar çantanın içine salanarak yolculuğa çıkan Vivo herşeyin kolay olacağını düşünsede Florida'dan Miami'ye onu bekleyen uzun bir yolculuk vardır. Gabi Vivo nun bu görevinde ona yardımcı olabilecek mi? Vivo gerçekten başarılı olabilecek ve Marta ya aşkından kalan son şarkıyı verebilecek mi? Marta'nın tepkisi acaba ne olacak? Herşey bir soru işareti... Bu güzel film aklınızda soru işaretleri çıkardıysa sizler için paylaştığımız "Alt Yazı ve Türkçe Dublaj" seçenekleri ile kafanızdaki soru işaretlerin den 4k kalite de ve keyifle izleyerek kurtulabilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın