148,126 Görüntülenme
Yenilmezler 1
8.0 IMDB Puanı
10 1 8 14646

Yenilmezler 1

(The Avengers)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Marvel Studios
  • Film Süresi 143 dakika
Yönetmen
Senaryo Joss Whedon, Zak Penn, Joss Whedon
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 38 ödül & 79 adaylık.

Marvel dünyasının en önemli filmlerinden birisi olan The Avengers, 4 Mayıs 2012’de aksiyon, macera ve bilim kurgu kategorilerinde gösterime girmiştir. Yönetmen koltuğunda Joss Whedon’ın oturduğu filmde, Whedon’ı aynı zamanda Zak Penn ile birlikte senarist olarak da görüyoruz. Başrollerde ünlü oyuncular Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Johnson, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Jeremy Renner ve Tom Hiddleston görülüyor. 


Filmde, Samuel L. Jackson tarafından canlandırılan Nick Fury karakteri S.H.I.E.L.D’ı yönetmektedir. Burası, uluslararası bir huzuru ve barışı koruma merkezidir. Bu ajansta sorumlu bulunan kişilerise Hulk, Thor, Iron Man, Kaptan Amerika, Hawkeye ve Black Widow adındaki süper kahramanlar vardır. Yeraltı Tanrısı ve Thor’un erkek kardeşi olan Loki ve onun takımı tarafından dünyanın güvenliği bir tehdide uğradığı zaman, Nick Fury ve onun güçlü süper kahraman takımı güçlerini birleştirecek ve dünyayı, Loki ve onun kötü takımı tarafından planlanan büyük bir felaketten kurtarmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır. 


Marvel dünyasının çizgi romanlarından esinlenerek filme dönüştürülen bu serinin ilk filmi, dünyada en çok hasılat yapan altıncı film olarak kayıtlara geçmiştir. Oldukça büyük bir hayran kitlesi olan Marvel evreninin de altıncı filmi olarak gösterime girmiştir. Filmde, ünlü oyuncu Stellan Skarsgard tarafından canlandırılan Dr. Selvig, SHIELD binasında Nick Fury’nin denetiminde bazı deneyler yapmaktadır. Deney yaptığı obje Tesseract adında bir objedir ve işlerin ters gitmesi ile birlikte, Tesseract isimli obje, gezegenler arası bir kapı açar ve bu kapının açılması sonucunda, Loki ve takımı bu kapıdan geçerek SHIELD binasına girerler ve ajanlara saldırırlar.


Bu talihsiz olayın ardından tehlikeyi ortadan kaldırmak için toplanan Yenilmezler Takımı, Loki’yi yenmek için ortak olarak çalışmak zorundadırlar. İlk önce Black Widow ve Bruce Banner ile görüşen SHIELD ajanları, onlara içlerinde bulundukları tehditten bahsederler ve Tesseract isimli objenin bulunup ortadan tamamen kaldırılması için onların yardımını isterler. Süper kahramanlar bu duruma yardım etmeleri için birbirleri ile görüşerek bir plan oluşturmaya çalışırken, Loki’de kendisine yardım etmeleri için tehlikeli bir uzaylı ırkıyla anlaşma yapmıştır bile. Loki’nin takımına karşı işleri oldukça zor olacak olan Yenilmezler, beraber çalışarak dünyadaki büyük tehdidi ortadan sonsuza kadar kaldırmaya çalışacaklardır. Fakat bunu başarmak için mutlaka işbirliği içinde çalışmaları ve bir takım ruhuna sahip olmaları gerekmektedir. Tarih Filmleri Yetenekleri kadar karakterleri de birbirlerinden çok farklı olan süper kahramanların, bunu başarıp başaramayacağı meçhuldür.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

14 yorum