130,132 Görüntülenme
Yenilmezler 2 Ultron Çağı
7.3 IMDB Puanı
10 1 8 12970

Yenilmezler 2 Ultron Çağı

(Avengers: Age of Ultron)
Yönetmen
Senaryo Joss Whedon, Stan Lee, Jack Kirby, Joe Simon, Jack Kirby, Jim Starlin
Ödüller 8 ödül & 47 Adaylık.

Ünlü Marvel serisinden Avengers’ın devam filmi olan 2015 yapımı Amerikan süper kahraman filmi Avengers: Age of Ultron, Josh Whedon tarafından yazılmış ve de yönetilmiştir. Ünlü oyunculardan oluşan başrollerde  Robert Downey Jr.,  Mark Ruffalo, Chris Hemsworth,  Chris Evans, Jeremy Renner, Scarlett Johansson, Don Cheadle, Elizabeth Olsen, Aaron Taylor-Johnson, Paul Bettany, Cobie Smulders, Anthony Mackie, Hayley Atwell, Idris Elba, Stellan Skarsgård, James Spader, ve de Samuel L. Jackson bulunmaktadır.


Serininin ikinci devam filminde, bir doğu Avrupa ülkesi olan Sokovia’da, Yenilmezler - Tony Stark, Steve Rogers, Thor, Bruce Banner, Natasha Romanoff ve Clint Barton - daha önce Loki tarafından kullanılan asayı kullanarak insanlar üzerinde deneyler yapmış olan Baron Wolfgang von Strucker tarafından yönetilen bir Hydra tesisine baskın düzenler. Strucker'ın test deneklerinden olan ikizler – doğaüstü hıza sahip Pietro ve telepatik ve telekinetik bir çok yeteneğe sahip olan Wanda Maximoff – ile tanışırlar ve hemen ardından Strucker'ı yakalarlar, Stark ise Loki'nin asasını ele geçirir.


Stark’ın dünyayı savunma programı olan Ultron’u tamamlaması için bir sanal zeka keşfeden grup, çok geçmeden bir sorun ile karşılaşırlar. Bu sanal zeka, dünyayı kurtarmak için programlanmıştır fakat bir problem vardır; zeka, dünyayı kurtarmak için insanlığı tamamen yok etmesi gerektiğine inanmaktadır.


Yenilmezler takımına saldıran ve giderek daha da tehlikeli hale gelen Ultron, çok geçmeden kendisine robot drone’lardan bir ordu kurar ve planını hayata geçirmeye başlar. Bu durumu bir an önce durdurmaları gereken Yenilmezler takımı ise, kendilerini yine bir tehlikenin ortasında bulmuşlardır.


Yenilmezler takımının yine işbirliği içerisinde çalışarak dünyaya karşı oluşan tehditleri ortadan kaldırmaları gereken bu film, 1 Mayıs 2015 tarihinde vizyona girmiş ve çok büyük bir hasılata imza atarak, 2015’in en çok hasılat yapan filmi ünvanını almıştır. Filmin önemli sahneleri, İtalya, Güney Kore, Bangladeş, New York ve İngiltere çevresinde çekilerek, dünyanın dört bir yanında çekimleri tamamlanan bir film olarak kayıtlara geçmiştir. İnsanlığın sonuna getirmekle takıntılı bir sanal zekayı durdurmaya çalışan Yenilmezler takımı, bu korkunç felaketi durdurmak için ellerinden gelen her şeyi yapmakla yükümlü olacak ve serinin bu filminde yine arkadaşlık, sadakat ve de güç kavramları üzerinde duracaklardır.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

22 yorum