91,952 Görüntülenme
Demir Adam 2
7.0 IMDB Puanı
10 1 7 9161

Demir Adam 2

(Iron Man 2)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Marvel Studios
  • Film Süresi 124 dakika
Yönetmen
Senaryo Justin Theroux, Stan Lee, Don Heck, Larry Lieber, Jack Kirby
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 7 ödül & 43 adaylık.

Demir Adam 2, Demir Adam serisinin ikinci filmi olan film 2010 yapımı Amerikan aksiyon macera ve bilim kurgu filmidir. Film 2 Mayıs 2010 ‘da ülkemizde vizyona girmiş bulunmaktadır. Filmin yönetmenliğini ilk filmin yönetmeni ile aynı yönetmen , Jon Favreau yapmaktadır. Filmin senaryosunu ise; Stan Lee, Don Heck, Larr Lieber ve Jack Kirby’nin çizgi romanından esinlenerek aktör ve senarist Justin Theroux kaleme almıştır. 


200 milyon dolar bütçeye sahip olan filmin baş karakterlerinden Demir Adam yine Robert Downey Jr. tarafından canlandırılmaktadır.  Gwyneth Peltrow ise yine onun sadık dostu Pepper’a beyaz perdede hayat vermektedir. Onlara ek olarak bu filmde Samuel L. Jackson ve Scarlett Johansson da bulunmaktadır. İlk filmde tüm dünyaya Demir Adam olduğunu açıklayan Tony bu filmde ondan babasının intikamını almak isteyen bir adamla baş etmek zorunda kalır.


Tony Stark, kendisinin Demir Adam olduğunu açıkladığından beri hükümet, basın ve halk tarafından sürekli zırh teknolojisini ordu ile paylaşması konusunda baskı altında tutulmaktadır. Fakat o icadını kimse ile paylaşmak niyetinde değildir. 


Ivan Vanko adlı bir adam babası ölmeden önce vasiyeti olarak ondan Tony Stark’tan intikam almasını istemiştir. Ivan da, Demir Adam’ı yenebilecek bir silah tasarlamaya koyulmuştur. Hükümet tarafından zırhı teslim etmesi için  ısrar edilen ve baskı altında bulunan Tony onların yerine işi kendisinin yaptığını söyler ve bunu reddeder. Monaco’da bir formula yarışına katılan Tony, Ivan’ın piste girip yaptığı silahla ona saldırması sonucu zırhını giyip savaşmak zorunda kalır. Uzun süren ve zorlu bir kapışma sonrası Ivan pes eder ve hapse düşer.


Hapiste Ivan’ı ziyaret eden Tony ona güç reaktörünü nereden bulduğunu sorduğunda onu babasının yaptığını söyler. Tony’nin babasının ise onu babasından çaldığını söyler. Bunu duyan hükümet yetkilileri zırhın bilgilerinin her hangi birinde olabileceğinden endişelendiği için acilen zırh teknolojisinin onlara verilmesini isterler. Bu sırada Tony’nin göğsünde bulunan ark reaktörü giderek vücudunu zehirlemektedir. Bu yüzden ölmezse göğsündeki şarapnel parçasından dolayı öleceğini bilen Tony  evinde sağlam bir parti verir. Ivan ise Tony’nin rakip şirketi tarafından hapisten onlara Demir Adam zırhı yapması karşılığında kaçırılmıştır.

Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

12 yorum