499 Görüntülenme
Fonzo
4.7 IMDB Puanı
10 1 5 45044

Fonzo

(Capone)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Josh Trank

Chicago ve mafya dendiği zaman akla ilk gelen isim olan Al Capone bu filmde artık emekli olmuştur. Hapis cezasını çeken ve artık 47 yaşına gelen Al Capone ne halk ne de polis tarafından tehdit olarak görülmemekte ve artık ev hapsinde yaşamaktadır. Her ne kadar bu ev hapsi yasal bir hapis değilse de aslında akli dengesini yitirdiği gerekçesi ile zorunlu bir durumdur. Al Capone artık eskisi gibi değildir ve hafızası da gün geçtikçe zayıflamaktadır. 


Palm Island, Florida’da ailesi ile birlikte yaşamaya başlayan Al Capone artık günlerini büyük bir aylaklık ve boşluk içinde geçirmektedir. Fakat hem karısı hem de çocukları ondan önemli bir bilgi almak için sürekli yanına yanaşmaktalardır. Bu önemli bilgi ise Al Capone’un bir zamanlar tam on milyon doları bir yere kara gün parası olarak saklamasıdır. Al Capone her ne kadar bir zamanlar sınırsız bir paraya sahip olsa da artık borçlarını ödeyebilmek için evdeki eşyalarını bile satar hale gelmiştir. Bu duruma dayanamayan ailesi ise bir an önce paranın yerini söylemesini ve herkesi bu zorlu maddi çıkmazdan kurtarmasını beklemektedir. Fakat Al Capone özellikle de eşi Mae ile yaptığı son kavgadan sonra iyice işleri abartır ve artık yanına hiç kimse gelememektedir. 


Capone ismiyle ekranlarınızda yerini alan bu 4k formattaki filmde Josh Trank yapımın hem yönetmen hem de senarist köşesindeki isimdir. Tom Hardy gibi büyük bir ismin yanı sıra Linda Cardellini ve Matt Dillon isimleri de yapımın başrol oyuncu kadrosunda bulunan isimlerdir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın