13,258 Görüntülenme
Gerçek Kahraman
7.6 IMDB Puanı
10 1 8 1347

Gerçek Kahraman

(Free Guy)
Yönetmen
Senaryo Matt Lieberman, Zak Penn

Guy kendisi Free City’de yaşamakta ve oradaki bir bankada veznede çalışmaktadır. Her günkü gibi Guy uyanır, balığına merhaba der, mavi gömleğini giyer, mısır gevreğini yer ve bankasına işe gider. Henüz bankasında akşamı etmeden Guy, mutlak suretle eli silahlı banka soyguncuları tarafından soyulur. Bu veznedar ve mavi gömlekli Guy için yaşadığı Free City’de gayet normal bir gündür. Ancak bu sırada Guy son zamanlarda rüyasında hep bir kadını görmektedir ve bu durumu da bankadaki güvenlik görevlisi dostu ile paylaşmaktadır. Dostu Buddy ise bunun sadece kendi hayal gücü olduğunu ve bahsettiği gibi bir kadının var olmadığı konusunda ısrar etmektedir.


4k formatındaki sunumuyla sizlerle olacak Gerçek Kahraman filminin devamında, aynı rutinlere devam eden Guy’ın hayatı dostu Buddy ile yolda yürürken değişir. Çünkü Guy yolda yürürken rüyasında gördüğü kızın gerçek olduğunu fark eder. Guy hemen dostuna kızı gösterir ve onun gerçekten var olduğunu söyler ama Guy onunla konuşmak için hamle yaptığında onu bir türlü yakalayamaz. Ama sonraki gün yine aynı şekilde çalıştığı banka soyulurken Guy yine o kadını görür ve bu sefer hayatında farklı bir şey yapmaya karar verir ve banka soyguncusuna karşı gelir ve gözlüklerini alarak o havalı insanların dünyasına dâhil olur. Guy bu gözlükler sayesinde aslında farklı bir dünyada yaşadığını anlar ve sonunda da sürekli gördüğü kız Millie’yi yakalar ve onunla konuşur. 


Guy ve Millie konuşmaya başlarlar ve aralarında bir yakınlık başlar ama bu yakınlık asla gerçek olamayacak bir yakınlıktır çünkü Guy aslında oyunun kendisinin geliştirdiği bir yapay zekâdır ve Millie ise aslında gerçek dünya da var olan bir kadının avatarıdır. Ancak Guy için asıl büyük olay bundan sonra başlar. Çünkü Millie aslında oyunun gerçek kurucularından biridir ve eski ortağı ile arası açıktır. Çünkü Millie eski ortağı Keys ile kurdukları kendi oyunlarını, Antwan adındaki bir sahtekâra kaptırmıştır. Ancak Keys bunun gerçek olmadığını düşünmektedir ve hatta Antwan için çalışmaktan bile çekinmemektedir. Ama Millie eninde sonunda bu gerçeği ortaya çıkarmaya kararlıdır.

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

39 yorum