31,566 Görüntülenme
Oyuncak Hikayesi 3
8.3 IMDB Puanı
10 1 9 3144

Oyuncak Hikayesi 3

(Toy Story 3)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Pixar Animation Studios, Walt Disney Animation
  • Film Süresi 103 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo John Lasseter, Andrew Stanton, Lee Unkrich, Michael Arndt
Ödüller 2 Oscar Kazandı. Diğer 59 ödül & 95 adaylık.

İlk iki filminin birbirine çok yakın zaman aralıklarıyla çıkmasının ardından severlerini bekleten ve biraz geç çıkan Oyuncak Hikayesi serisinin 3. filmi. Özellikle genç ve küçük yaştaki izleyiciler tarafından severek izlenilen yapım, 11 yılın ardından bir kere daha beyaz perde ekranlarında siz sevenleriyle buluşturulmakta. Yönetmenlik koltuğunda önceki iki filminden farklı bir isim olarak bu sefer Lee Unkrich oturmakta. Kendisini daha önce 2003 senesinde çıkmış olan “Kayıp Balık Nemo” adlı animasyon filminden bildiğimiz Lee Unkrich aynı zamanda Oyuncak Hikayesi 2 filminde de editörlük yapmıştı. Bu sefer yönetmenlik koltuğunu devralan Lee’ nin 2 adet Oscar ödülü bulunmakta. Filmin hikaye senaristleri ise; John Lasseter , Lee Unkrich ve Andrew Stanton olarak yer alıyor. Sahne oyununu yazma kısmını ise Michael Arndt tek başına üstleniyor.


IMDb’ den 8.3’lük bir puan alarak 2. filmi gerisinde bırakan yapımın siz sevenleriyle buluşturulması için ise 200 milyon dolar harcanıyor. Bu bütçe ile önceki filmin 90 milyon dolarlık bütçesini de geride bırakmış bulunmakta. Gişe başarılarına gelecek olursak; Sadece Kuzey Amerika kıtasında 415 milyon dolarlık ve diğer bölgelerde ise 652 milyon dolarlık gelire sahip olan film, dünya geneline bakıldığında ise toplamda 1.67 milyar dolar brüt gelir elde ediyor. Bu sağlam başarısı ile de önceki iki filmi rahatlıkla gerisinde bırakıyor ve kısa bir içerisinde de; Shrek 2 adlı yapımdan sonra en çok gelir elde etmiş olan animasyon filmi haline geliyor.


Filmdeki oyuncakları sesleriyle hayata döndüren ekip ise pek değişmedi; Lessie rolünde Joan Cusack, Buzz rolünde Tim Allen, Woody’ nin sesi olarak ise ünlü erkek oyuncu Tom Hanks bulunmakta.


Oldukça zengin bir oyuncu kadrosuna sahip olan Oyuncak Hikayesi 3; Çocukluğundan beri kendileriyle oynayan, onları çok seven ve onlardan bir an olsun bile ilgisini kesmemiş olan Andy’nin artık yaşı oldukça ilerlemiş bir durumdadır. Oyuncakların biricik arkadaşları sevgili Andy koleje gitmeye hazırlanırken, Woody (Tom Hanks), Buzz (Tim Allen), Jessie (Joan Cusack) ve diğer oyuncaklar kendilerini tavan arasına çöp olarak kaldırılmak üzereyken bulmaktalar. 


Bir daha asla kendileriyle oynanmaması düşüncesi, Woody ve arkadaşlarını derinden sarsar. En sevdikleri insan olan Andy’nin artık büyümesi yüzünden bir daha kendileriyle hiç oynanmayacağını düşünen oyuncakların acilen toplanıp bir plan yapması ve bu planı en yakın zamanda uygulmaya başlamaları gerekiyordur. Şu ana kadarki tüm sorunları aklıyla çözen Woody’nin gene bir planı vardır. Onun bu planı sayesinde kurtulan oyuncaklar oldukça sevinirler. Ancak bu sevinç çok fazla uzun sürmez çünkü bu plan Woody dışında kalan tüm oyuncakların bir kreşe bağışlanmasına sebep olur. Woody ve ekibi, bir kaçış planı yapmak zorundadırlar.

Serinin diğer filmleri 3

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum