47,482 Görüntülenme
Oyuncak Hikayesi 4
7.8 IMDB Puanı
10 1 8 4755

Oyuncak Hikayesi 4

(Toy Story 4)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Pixar Animation Studios
  • Film Süresi 100 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo John Lasseter, Andrew Stanton, Josh Cooley, Valerie LaPointe, Rashida Jones, Will McCormack, Martin Hynes, Stephany Folsom, Andrew Stanton, Stephany Folsom
Ödüller 1 Oscar Kazandı. Diğer 52 ödül & 53 adaylık.

2010 Senesinde çıkan Oyuncak Hikayesi 3 filminden 9 yıl sonra çıkan 4. film. Sevenlerini 9 yıl arayla beklettikten sonra, bu beklemeyle beraber beklentisi de artırmış olan yapım IMDb’ den tam 7.8’lik bir puan alarak beklentisini oldukça fazla şekilde karşılıyor. Filmin bu seferki yapımında ise yönetmeni tekrar değiştirilerek önceki filmi yöneten Lee Unkrich’in yerine Josh Cooley getiriliyor. Ünlü yönetmen Josh Cooley ise 1 Oscar ödülüne sahipken kendisinin aynı zamanda bir sanatçı olduğunu da görüyoruz. 


Filmin yazar kadrosu ise serinin devam filmleri çıktıkça artmaya devam ediyor. Hikaye yazarları olarak; Jonh Lasseter, Josh Cooley, Andrew Stanton, Rashida Jones, Valerie LaPointe, Martin Hynes, Stephany Folsom ve Will McCormack isimleri var. Sahne oyunu yazarları başlığının altında da; Andrew Stanton ve Stephany Folsom isimlerini tekrardan görebiliyoruz.


Birisi Oscar olmak üzere 53 farklı ödül kazanan filmin aynı zamanda da 53 farklı ödüle adaylığı bulunmakta. Yapım bütçesi olarak ise bir önceki filmle aynı rakam olan 200 milyon dolarlık bir miktar ayırılmış durumda. Dünya çapında açılış yapan film bu açılışta 244.5 milyon dolarlık bir gelir elde ediyor. Bu gelir ise üçüncü en büyük animasyon filmi olarak kayda geçiyor. Tüm zamanlara bakıldığında ise; Diğer ülkelerde 639.4 milyon, ABD ve Kanada’da ise 434 milyon dolar olmak üzere dünyada toplam 1.073 milyar dolarlık geliri ile bir önceki filmini ucu ucuna geçmeyi başarıyor. Ve gene bu beklemenin hakkını vermiş bir şekilde seriyi bir üst seviyeye taşıyor.


Oyuncakları seslendiren oyuncular ise fazla değişmiyor. Ama hala zenginliğini korumaya devam etmekte. Buzz karakterinde gene Tim Allen ve Woody karakterinde ise sesine alışık olduğumuz Tom Hanks bulunmakta. Forky karakterini Annie Potts seslendirirken, Ducky karakterinin seslendirmesini ise Tony Hale yapıyor. 


Oyuncak Hikayesi 4 adlı bu yapımda oyuncakların başı maceradan eksik olmuyor. Woody ve Işıkhızı Buzz ve de ekibine Forky adı verilen yeni bir oyuncak katılır. Bu yeni oyuncağın kendilerine katılmasıyla birlikte, yanlarına Bonnie’yi de alıp bir yolculuğa çıkan oyuncaklar, dünyanın bir oyuncak için ne kadar tehlikeli ve büyük bir yer olabileceği gerçeğini fark ederler. 


Kendileri için devasa boyutlarda olan bu dünyada gezerlerken, bu maceralı yolculuk; Woody’nin yoldan sapması üzerine beklenmeyen bir kavuşma hikayesine dönüşür. Eski dostu Bo ile karşılaşan Woody, bu arkadaşıyla geçirdiği yılları konuşmaya başlarlar. Konu bir oyuncak olarak hayattan ne bekledikleri kısmına gelince, aslında aradan geçen yıllar boyuncu ne kadar değiştiklerinin farkına varırlar. Artık farklı dünyaların oyuncakları olduklarını bilen iki eski dostun arasında, oldukça tuhaf durumlar yaşanmaya başlar. Aradıkları macerayı bulan oyuncakların bir plan yapmaları gerekir.

Serinin diğer filmleri 3

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

7 yorum