4,224 Görüntülenme
Paranormal Activity 4
4.6 IMDB Puanı
10 1 5 495

Paranormal Activity 4

  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Blumhouse, Room 101 Inc., Solana Films
  • Film Süresi 88 dakika
Kategori
Senaryo Christopher Landon, Chad Feehan, Oren Peli
Ödüller 2 ödül

Hikâyesi Chad Feehan tarafından yazılmış ancak ekrana ise Christopher Landon tarafından uyarlanmış olan Amerikan yapımı korku ve gerilim filmi olan Paranormal Aktivite 4 (Paranormal Activity), serinin dördüncü filmi olup bir önceki filmden yalnızca bir sene sonra izleyiciyle buluşmuştur. 2012 yılı yapımı olan filmin yönetmenlik koltuğunda bu kez yine üçüncü filmde olduğu gibi Henry Joost ve Ariel Schulman oturmuştur. Filmin yapımcıları ise Jason Blum ve Paranormal Activity serisinin ilk filminin mimarı olan Oren Peli’dir. 


Filmin oyuncu kadrosunda ise Kathryn Newton, Brady Allen, Aiden Lovekamp, Matt Shively, Katie Featherston, Stephen Dunham ve Alexondra Lee yar almıştır. Düşük bütçe ile yüksek hasılat yapmasıyla ünlenen filmin bu filmden elde ettiği gelir 142.8 milyon dolardır. Paramount Pictures’ın dağıtımını yaptığı filmin Imdb puanı ise 4.6’dır. 


9 Ekim 2006 yılında, Kristi ve eşi Daniel Rey, Kristi’nin iblisler tarafından ele geçirilmiş kız kardeşi Katie tarafından öldürülmüştür ve Katie’in, Kristi’nin bir yaşındaki oğlu Hunter’ı da alıp ortalıktan kaybolduğu düşünülmektedir. 


Olayın üzerinden 5 yıl geçmiştir. Alex Nelson adında bir genç kız, annesi Holly, babası Doug ve erkek kardeşi Wyatt ile yaşamaktadır. Aradan bir süre geçtikten sonra komşularının hastalanması üzerine, oğulları Robbie, Nelson ailesi tarafından bakılmaya başlar. Bir gün Alex uykuya dalmışken, erkek arkadaşı ben onu Web kamerasından kaydetmeye başlar ve Robbie’nin, Alex’in yanına geldiğini görür. Ertesi gün, hemen hemen aynı yaşlarda olan Wyatt, Robbie’nin hayali arkadaşı Toby’den bahseder. Tuhaf olaylar yaşamaya başlayınca Alex ve erkek arkadaşı Ben, evin her yerine kamera yerleştirmeye karar verir. 


Üçüncü gece tuhaf olaylar devam etmektedir. Alex, bir dolabı açmak için gider ve içerisinde Robbie'yi gördüğünde avize düşer. Neredeyse Alex’i öldürecek bir kazadır bu. Bir gün Wyatt, Alex ve Ben’e sırtındaki işareti gösterir. Bu işaret, şeytan için bir kurbanı temsil eden Hitit sembollerine benziyordur. Bu sırada Doug anlatılanlara inanmasa da bir süre sonra şahit olduğu olayların ardından artık ev halkının tehlikede olduğunu anlar. Tehlikede olan yalnızca ev halkı değildir; Robbie ve annesi Katie de şeytan tarafından rahatsız edilecektir. 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın