5,094 Görüntülenme
Paranormal Activity 3
5.8 IMDB Puanı
10 1 6 420

Paranormal Activity 3

  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Blumhouse, Room 101 Inc., Solana Films
  • Film Süresi 83 dakika
Kategori
Senaryo Christopher Landon, Oren Peli
Ödüller 1 ödül & 6 Adaylık.

2011 yılı Amerikan yapımı bir korku filmi olan Paranormal Aktivite 3 (Paranormal Activity 3), serinin ikinci filmi 2010 yılında yayınlandıktan hemen bir yıl sonra devam filmi olarak izleyiciyle buluşmuştur. Henry Joost ve Ariel Schulman’ın iş birliğinde yönetmenliği yapılmış olan filmin senaryosu Christopher Landon tarafından yazılmıştır. 


Film 21 Ekim 2011 tarihinde sinemalarda gösterime girmiş olup iki yönetmenin de yönettiği ilk korku filmidir. Filmin oyuncu kadrosu her filmde olduğu gibi bu filmde tamamen farklı değildir aslında diğer filmlerdeki karakterler yer almaktadır. Genel olarak konu aynı olsa da olaylar farklı olan filmde Lauren Bittner, Chloe Csengery, Jessica Tyler Brown ve Chris Smith gibi isimler yer almıştır. 


5 milyon dolarlık bir bütçe ayrılmış olan filmin gişe hâsılatı yaklaşık olarak 207 milyon dolar olarak hesaplanmıştır. Vizyona girdiği ilk gün Amerika’da 26.2 milyon dolar gibi bir gişe geliri elde eden film, en iyi korku filmi açılışı yapmıştır. 5.8 Imdb puanına sahip olan film En İyi Korku Filmi dalında birçok ödüle aday gösterilmiştir. 


Yıl 2005, Katie eski bir kutu dolusu kaset bulmuştur ve kardeşi Kristi’ye göndermiştir ancak bir sene sonra Kristi’nin evinde yaşanan olaylar sonucunda kasetler kaybolmuştur. Katie ve Kristi, anneleri Julie ve onun erkek arkadaşı Dennis ile yaşamıştır. 1988 yılında Kristi, Tobi adında hayali bir arkadaş edindikten sonra evde tuhaf olaylar yaşanmaya başlar. Dennis ve Julie bir gün gece kamera kaydı alırken bir deprem ile sarsılırlar ve bu tuhaf olayın ardından Dennis evin her yerine kamera yerleştirir. 


Bir gece kameralara Kristi’nin birisiyle konuştuğu yakalanır ancak görüntüde kimse yoktur. Kristi bunun Tobi olduğunu söyler. Olayların şiddetlenmesi üzerine Julie ve Dennis ipleri eline almak ister ve kızlarının Tobi ile konuşmasını yasaklar. Ailenin bu tepkisinin üzerine bu kötü ruh daha da sinirlenir ve artık kontrolden çıkmaya başlar. Ruh, Kristi’ye istediği her şeyi yaptırana kadar Katie’nin canını yakmaya başlar. Bu durumdan rahatsız olan ve korkan Kristi, annesinden kardeşiyle onu büyükannelerine göndermesini isteyince kötü ruh daha da sinirlenir. 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın