5,025 Görüntülenme
Paranormal Activity 2
5.6 IMDB Puanı
10 1 6 436

Paranormal Activity 2

  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Blumhouse
  • Film Süresi 91 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Michael R. Perry, Christopher Landon, Tom Pabst, Michael R. Perry, Oren Peli
Ödüller 1 ödül & 2 Adaylık.

Oren Peli tarafından yazılıp yönetilmiş ve hatta çekilmiş olan serinin ilk filminin çok tutmasının üzerine Paranormal Aktivite 2 (Paranormal Activity 2) 2010 yılında tekrar sevenleriyle buluşmuştur. Amerikan yapımı bir korku ve gerilim filmi olan Paranormal Aktivite 2, Tod Williams tarafından yönetilmiş. 


Filmin hikayesi Michael R. Perry tarafından yazılmış olup sinemaya uyarlayanlar ise Christopher Landon, Michael R. Perry ve Tom Pabst olmuştur. Filmin oyuncu kadrosunda Sprague Grayden, Molly Ephraim, David Bierend, Katie Featherston, Seth Ginsberg ve Brian Boland gibi isimler yer almıştır. 


Film 22 Ekim 2010 tarihinde Türkiye’de vizyona girmiştir. Empire Ödülleri ve Scream Ödülleri’ne aday gösterilmiş olan Paranormal Aktivite 2, Gençlerin Seçimi Ödülleri’nde korku filmi dalında ödül almıştır. Paramount Pictures tarafından dağıtımı yapılmış ve Imdb puanı 5.6 olan filmin bütçesi 3 milyon dolar civarında iken, dünya çapında yaptığı gişelerden elde ettiği hasılat ise 177.5 milyon dolar civarında olmuştur. Özgün bir film olarak piyasaya giriş yapmış olan Paranormal Aktivite 1’in 2009 yılında sinemalarda gösterime girmesinin ardından kısa süre sonra ikinci filmin duyurusu yapılmıştır. 


Daniel ve Kristi Rey, genç bir evli çifttir. 2006 yılında Ağustos ayında evleri soyulur ve soygunda ev talan edilmiştir ancak yalnızca Kristi’nin kız kardeşi Katie’nin ona vermiş olduğu bir kolye çalınmıştır. Tüm ev talan edilmiş olsa da çiftin bebeği Hunter’ın odasına dokunulmamıştır bile. Evlerinde çalışmakta olan Martine adında Latin Amerikalı dadı ve aynı zamanda yardımcı, bir gün bir gürültü duyar ve evde kötü ruhlar olduğunu düşünür. 


Kristi, eşi Daniel’a evlerinin kötü ruhlarla çevrili olduğunu söyler ancak Daniel inanmaz. Katie ve Kristi küçükken bir iblisin onlara işkence ettiğinden bahseder. Daniel’ın eski eşinden olan kızı Ali, araştırdığı kaynaklardan bu tür bir iblisin, ailede bir erkek çocuğunun ruhunun satılması ve bunun karşılığında zenginlik getirmesi anlaşmasının bozulması sonucunda musallat olabileceğini bulur. Hunter, Kristi’nin tarafında 1930 yılından bu yana doğmuş olan tek erkek çocuktur. Bu iblis, bozulmuş anlaşmanın intikamı için Hunter’ın ruhunun peşindedir ve aileye korku dolu anlar yaşatacaktır. 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın