3,522 Görüntülenme
Paranormal Activity 6 Hayalet Boyutu
4.6 IMDB Puanı
10 1 5 324

Paranormal Activity 6 Hayalet Boyutu

(Paranormal Activity: The Ghost Dimension)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Blumhouse, Room 101 Inc., Solana Films
  • Film Süresi 88 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Jason Pagan, Andrew Deutschman, Adam Robitel, Gavin Heffernan, Brantley Aufill, Jason Pagan, Andrew Deutschman, Oren Peli
Ödüller 1 ödül & 4 Adaylık.

Paranormal Activity serisinin altıncı ve sonuncu filmi olan Paranormal Activite: Hayalet Boyutu (Paranormal Activity: The Ghost Dimension), 2015 yılı Amerikan yapımı bir korku filmidir. Filmin hikâyesi Brantley Aufill, Jason Harry Pagan ve Andrew Deutschman ortaklığında yazılmıştır ancak Jason Harry Pagan, Andrew Deutschman, Adam Robitel ve Gavin Heffernan tarafından sinemaya uyarlanmıştır. Filmin yönetmenliği bu kez yönetmiş olduğu korku filmleriyle tanınan GregoryPlotkin yapmıştır. 


Filmin oyuncu kadrosunda ise Chris J. Murray, Brit Shaw, Olivia Taylor Dudley, Ivy George ve Dan Gill yer almıştır. Filmin konusu çoğunlukla Paranormal Activity 4’ten sonrasını anlatırken aynı zamanda Paranormal Activity 3’teki konu ile bağlantılıdır. Serinin diğer filmleri gibi bu film de başarılara imza atmıştır. İlk kez 23 Ekim 2015 tarihinde izleyiciyle buluşmuş olan filmin Imdb puanı 4.6’dır.


1988’de Katie ve Kristi’nin ailesinin yaşadığı trajik olayın üzerinden 25 yıl geçmiştir. Ryan Fleege, eşi Emily ve kızı Leila ile Noel’i kutlamaktadır ve bu sırada Ryan’ın kardeşi Mike, kız arkadaşıyla ayrıldığı için onlara taşınmaya karar vermiştir. Leila son zamanlarda Toby isimli bir hayali arkadaşla konuşmaya başlamıştır. Bu arada Mike evde bir eski kutunun içerisinde 1988 ve 1992 yıllarından kalma kasetler bulur. Kasetler Julie, Dennis ve Katie ile Kristi adında iki kız kardeşten oluşan aileye aittir. Ryan ve Mike eş zamanlı bir şekilde kasetleri izlemeye başlarlar. 


Ryan, Leila’nın hayali arkadaşıyla olan iletişimlerini kameraya alır ve sonrasında fark eder ki kamera doğaüstü olayları görüntüleyebiliyordur. Bunu fark edince kamerayı saklar ve gece olanları kaydeder. Skylar gece saldırıya uğrayınca ve görüntülerde karanlık bir gölge görününce işler iyice karışmaya başlar. Leila uyurken onu kameraya alan Ryan, bu ruhani varlıklar tarafından engellenmeye çalışılır. Ertesi gün Ryan ve Emily, bu kayıtlardaki Katie ve Kristi’nin yaşadığı evin yanmış olduğunu ve şu an onların oturduğu evin de o evin üzerine yapıldığını öğrenirler. Leila artık ailesiyle konuşmamaya başlayınca ve evdeki tuhaf olaylar artınca tehlike çanları çalmaya başlar. Artık kimsenin güvenliğinin garantisi yoktur. 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın