3,695 Görüntülenme
Paranormal Activity 5 İşaretliler
5.0 IMDB Puanı
10 1 5 380

Paranormal Activity 5 İşaretliler

(Paranormal Activity: The Marked Ones)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Blumhouse, Room 101 Inc., Solana Films
  • Film Süresi 84 dakika
Kategori
Senaryo Christopher Landon, Oren Peli

2014 yılı Amerikan yapımı bir korku filmi olan Paranormal Aktivite: İşaretliler (Paranormal Activity: The Marked Ones), serinin beşinci filmidir. Serinin daha önceki filmlerinin senaryolarını yazmış olan Christopher Landon, bu filmde hem senaryoyu kaleme almıştır hem de yönetmenlik koltuğuna oturmuştur. Oren Peli tarafından ilk kez 2007 yılında gösterime sunulmuş olan Paranormal Activity filminin devam filmlerinin beşincisidir ve 2014 yılına kadar başarılar elde ederek gelmiştir. 


Eleştirmenlerden karışık yorumlar toplamış olan filmin Imdb puanı ise 5.0’dır. Filmin oyuncu kadrosunda Andrew Jacobs, Jorge Diaz ve Gabrielle Walsh gibi isimler yer almıştır. Film 2015 yılında iHorror ve 2014 yılında ise Imagen Foundation Ödülleri’nde farklı kategorilerde ödüllere aday gösterilmiştir. Sevilen korku filmi serisinin bu filmi 10 Ocak 2014 tarihinde Türkiye’de izleyiciyle buluşmuştur. 


Hikâye 2012 yılında geçmektedir. 18 yaşında ve liseden yeni mezun olmuş olan Jesse Arista, babası Cesar, kız kardeşi Evette ve büyükannesi Irma ile California'da yaşamaktadır. Alt dairede yaşayan Ana Sanchez isimli kadının cadı olduğu söylentisi vardır. Bu gizemli kadın Ana, ölü bulunduğunda Jesse ve yakın arkadaşı Hector’un sınıf arkadaşı olay yerinden kaçarken görülür. Jesse ve Hactor, Oscar Lopez isimli bu çocuğun olayla ilgisi olduğuna inanır. 


İki arkadaş, Ana’nın dairesini kurcalamak için gittiğinde birtakım büyü kitabı ve malzemeleri bulurlar. Jesse, bu büyüleri denedikten sonra artık evde tuhaf olaylar gerçekleşmeye başlar. Ritüeli Hector ve arkadaşları Marisol Vargas ile üçü yapmışlardır ve her şeyi oyun sanırlar ancak bilmeden bir iblisi uyandırmışlardır. 


Bir süre sonra Jesse kolunda bir ısırık izi fark eder. Bu ısırığın da ardından insanüstü bir güç ve yerden havalanma gibi yeteneklere sahip olmuştur. Bir gün bir partide Jesse, bir kız ile yalnız kalmak için Ana’nın evine götürdüğünde Oscar ile karşılaşırlar. Oscar’ın da kolunda aynı ısırık izini görür ancak onun gözleri simsiyahtır ve bu güçlerin bir gün onlara sahip olacağını söyler. Jesse bundan sonra artık eskisi gibi olamayacaktır. Gittikçe içindeki kötülüğü bastıramayan Jesse, bir süre sonra içindeki iblis tarafından tamamen ele geçirilecektir. 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın