11,257 Görüntülenme
The Suicide Squad: İntihar Timi
7.4 IMDB Puanı
10 1 8 1177

The Suicide Squad: İntihar Timi

(The Suicide Squad)
Kategori
Yönetmen
Senaryo James Gunn

Yönetmenlik koltuğunda David Ayer’ın oturduğu Suicide Squad: Gerçek Kötüler, DC Comics’te yer alan kötü karakterlerden oluşan bir gruptan esinlenilerek yine David Ayer tarafından senaryoya geçirilmiş bir filmdir. Aksiyon ve macera dolu filmin oyuncu kadrosunda usta oyuncular bulunmaktadır. Başta Will Smith, Margot Robbie ve Jared Leto olmak üzere Joel Kinnaman, Viola Davis, Cara Delevingne, Jai Courtney, Scott Eastwood, Jay Hernandez, Ike Barinholtz ve Adewale Akinnuoye-Agbaje gibi oyuncuların nefes kesici oyunculuklarıyla görsel ve işitsel efektler birleşince ortaya harika bir anti-süper kahraman filmi çıkmıştır. 


Hem olumlu hem olumsuz eleştirilere maruz kalan film izleyicileri tarafından oldukça beğenilmiş olup dünya genelinde 745 milyon doların üzerinde bir hasılat yapmıştır. En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı kategorisinde Akademi Ödülü kazanan filmin imdb puanı 6.0’dır. Film 2016 yılında 2D, 3D ve IMAX 3D olmak üzere üç farklı görselleme ile ekranlara taşınmıştır. Filmdeki helikopter kazası, herhangi bir oyuncunun yaralanıp film çekimlerinin aksaması ihtimaline karşı en son çekilmiştir. 


Gotham şehrinde geçen film, Batman ve onun gibi diğer iyi süper kahramanlar tarafından hapse atılmış olan kötü karakterlerin, şimdilerde şehirde ortaya çıkan yeni kötü karakterlere karşı hükümet tarafından yetkilendirilmesiyle başlar. Kötü karakterlerden oluşan bu ekipte Floyd Lawton (Will Smith), Harley Quinn (Margot Robbie), Kaptan Boomerang (Jai Courtney), Alev Adam (Jay Hernandez), Cadı (Cara Delevingne) ve Katil Timsah Adam (Adewale Akinnuoye-Agbaje)’dan oluşmaktadır. 


Hükümetin emri ile en son teknoloji silahlarla donatılan bu ekibin adı İntihar Timi’dir. Gizli bir örgütle mücadele etmeleri gereken bu ekibin kaybedecek bir şeyi yoktur. Bu korkusuz ekip, hükümet tarafından görevlendirilirken, başarılı olmalar�� beklenmemektedir. Hükümetin tek amacı, şehre faydası olmayan ve aslında çok fazla zararı olan bu kötüleri bir işe yaramaları için eninde sonunda ölecekleri bir görevde görevlendirmektir. Fakat bu ekibin ölmeye hiç niyeti yoktur. Bu gözü kara ekibi toplayan kişi olan Amanda Waller, hepsinine birer çip yerleştirmiş ve herhangi bir kaçma teşebbüsünde bulunurlarsa patlayacaklarını söylemiştir. Kötülerle dolu bu ekibin iyilik için savaştığı bu filmde kazanan tarafın hangisi olacağına kader karar verecektir. 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

16 yorum