14,539 Görüntülenme
Hayalet Avcıları: Öteki Dünya
7.6 IMDB Puanı
10 1 8 1483

Hayalet Avcıları: Öteki Dünya

(Ghostbusters: Afterlife)
Yönetmen
Senaryo Gil Kenan, Jason Reitman, Dan Aykroyd

Callie dul ve ciddi para sorunları ile boğuşan bir annedir. Phoebe ve Trevor isimli bir kız bir de erkek çocuğa sahip olan Callie artık büyük şehirde tek başına dayanamamaktadır ve sonunda da evine tahliye bildirimi gelmiştir. Tam da hayatlarının bu döneminde Callie artık daha fazla dayanamayacağını ve çocukları buna bozulsa da babasının öldüğünde bırakmış olduğu eski eve yani uzak bir kasabaya taşınmaya karar verir. Callie çocuklarının bu durumdan nefret edeceklerini bilmektedir ancak genç annenin başka da bir çaresi kalmamıştır. 


Callie vakit kaybetmeden çocuklarını alıp uzak kasabadaki babasının eski evine taşınır. Ev oldukça eskidir ve çok fazla da bakımsız kalmıştır. Callie hemen evle ilgilenmeye başlar çocuklarda sıkıldıkları için evi keşfe çıkarlar. Trevor kız kardeşi Phoebe gibi evle çok ilgilenmese de etrafı araştırmaya başlar ve birbirinden ilginç eşyaları keşfeder. Ancak asıl keşfi Phoebe yapmıştır ve bir hayalet kapanı bulmuştur. Bu hayalet kapağının bulunmasıyla çocukların dedesi hakkındaki gerçekler de yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlar. Aslında Callie’nin babası hayalet avcıları ekibinin bir üyesidir ve tüm malzemeleri hatta hayalet aracı dâhil bu evde bulunmaktadır. 


Çocuklar dedelerinin ne denli havalı bir adam olduğunu öğrendiklerinde çok sevinirler ve evi keşfe devam ederler. Bu sırada Phoebe ve Trevor kasaba okuluna yazılmış ve hatta kendilerine yeni dostlar dahi bulmuşlardır. Dostları ve öğretmenleri ile bu sırlarını paylaşan çocuklar artık kasabanın gidilmemesi gereken yerlerini de ziyaret etmeye başlarlar. Ancak bu kasabanın kendine has bir özelliği bulunmaktadır. Bu özellik ise kasaba belli aralıklarla hiçbir neden yokken sallanmaktadır. Bunu taşınır taşınmaz anlayan Phoebe ve Trevor yasak bölgelere yaptıkları kaçamak ziyaretlerden birinde istemeden de olsa bu sallantıların asıl nedeni olan ve çok uzun bir zamandır da uyur halde bekleyen bir gücün uyanmasına ve yeniden kasabada terör estirmesine neden olurlar. 


 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

18 yorum