148,990 Görüntülenme
Karayip Korsanları 4 Gizemli Denizlerde
6.6 IMDB Puanı
10 1 7 14807

Karayip Korsanları 4 Gizemli Denizlerde

(Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Walt Disney Pictures, Jerry Bruckheimer Films
  • Film Süresi 136 dakika
Yönetmen
Senaryo Ted Elliott, Terry Rossio, Ted Elliott, Terry Rossio, Ted Elliott, Terry Rossio, Stuart Beattie, Jay Wolpert, Tim Powers
Ödüller 3 ödül & 31 Adaylık.

İlk üç filmde yönetmenlik yapan Gore Verbinski’nin ardından dördüncü film olan Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde’nin yönetmenliğini Rob Marshall yapmıştır. Hawaii’nin Oahu adasında çekilen film 19 Mayıs 2011 tarihinde gösterime girmiştir. İlk üç filminin çok beğenilmesi üzerine dördüncüsünün çekilip çekilmeyeceğini açıklayan Walt Disney, 4 yıl aradan sonra tekrar izleyiciyle buluşmuştur. 


Bu aksiyon dolu fantastik macera filminin sevilen karakteri Jack Sparrow’u canlandıran ünlü oyuncu Johnny Depp ve onun dışında Geoffrey Rush, Kevin Mcnally, Damian O'Hare, Greg Ellis ve Keith Richards beş oyuncu haricindeki tüm oyuncular daha önceki serilerin hiçbirisinde yer almamış oyunculardır. 


Bir önceki filmde kaderleri çizilen Will Turner ve Elizabeth Swann bu filmde yer almamaktadır. Her yaştan seyirciye hitap eden serinin başrolü Johhny Depp, bu filmle 2 ödül birden kazanmıştır. Ünlü oyuncular Penélope Cruz ve Kevin McNally bu filmde oyuncu kadrosuna isimlerini yazdırmış ve oyunculuklarıyla eleştirmenlerden ve seyirciden güzel yorumlar almışlardır. Sevilen serinin bu filminin imdb puanı ise 6.6’dır. 


Arkadaşı Gibbs’i (KevinMcNally) kurtarmaya giden Jack Sparrow, kurtardığı arkadaşıyla birlikte kaçar. Kaçarlarken İngiliz askerlerine yakalanıp krala götürülürler ve kral, Jack Sparrow’dan, Gençlik Pınarı’nı bulması şartıyla onu bırakacağını söyler. Jack, yine bir şekilde kaçmayı başarır ancak bu kez de artık krallık için çalışan Kaptan Barbossa (Geoffrey Rush) peşine düşmüştür. Gençlik Pınarı’na gitmenin yolunu arayan Barbossa, Jack’in arkadaşı Gibbs’te haritasının olduğunu öğrenince onu öldürüp haritaya sahip olma planları yapar. Fakat Gibbs akıllıdır ve haritayı yakıp Barbossa’nın onun hayatta kalmasına ihtiyacı olmasını sağlar. Bu sırada sahte bir Jack Sparrow adında korsan, gemisine tayfa toplamaktadır ve Jack bunu duyup bu kişinin kim olduğunu öğrenmeye gidince eski sevgilisi Angelica (Penélope Cruz) ile karşılaşır. 


Savaş Filmleri Babası Karasakal ile birlikte Gençlik Pınarı’na gitmek isteyen Angelica, Jack’i bulmak için bu planı yapmıştır ve amacına ulaşmıştır. Karasakal ve Angelica, Jack’i bayıltıp gemilerine götürmüşlerdir. Yolculuk sırasında uyanan Jack, gemi tayfasının aklına girerek bir isyan çıkarıp, karmaşa esnasında kaçmayı planlamaktadır. Planı istediği gibi giden Jack, kaçmayı başarır fakat Kaptan Jack Sparrow’un başı asla beladan kurtulmaz. 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

15 yorum