142,822 Görüntülenme
Karayip Korsanları 5 Salazar’ın Intikamı
6.6 IMDB Puanı
10 1 7 14113

Karayip Korsanları 5 Salazar’ın Intikamı

(Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales)
Senaryo Jeff Nathanson, Jeff Nathanson, Terry Rossio, Ted Elliott, Terry Rossio, Stuart Beattie, Jay Wolpert
Ödüller 1 ödül & 12 Adaylık.

Serinin son filmi olan Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı, başrolünde Johnny Depp’in oynadığı çok beğenilen bir seri olmuştur. Öyle ki neredeyse tüm filmleri gişe rekorları kırmıştır. İlk üç filminde Gore Verbinski, dördüncü filminde Rob Marshall ve sonuncu yani beşinci filminde Joachim Rønning ve Espen Sandberg yönetmenlik yapmıştır. 


Dördüncü filmde yer almayan Will Turner bu filmde tekrar yerini almıştır. Filme kötü karakter olarak katılan usta oyuncu Javier Bardem, Kaptan Salazar rolünü üstlenmiştir. 2015 Şubatta başlayan temel çekimler aynı yıl Temmuz civarında bitmiştir. 26 Mayıs 2017'de 3D olarak gösterime girmiş olan filmin imdb’si 6.5’tir. Filmde Jack Sparrow’un (JohnnyDepp) babasını The Rolling Stone grubunun gitaristi olan Keith Richards ve amcasını ise The Beatles grubunun bas gitaristi olan Paul McCartney oynamıştır. Serinin son filmi olacağı belirtilmiş olmasına rağmen,  Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı’nın gösterime girmesiyle altıncı filmin de geleceğini haber vermişlerdir. 


Bir önceki filmde Davy Jones’un, Uçan Hollandalı adındaki gemisinde tutsak olarak alınan Will Turner’ın, Elizabeth Swann’dan olan oğlu Henry, babasını bulmak için yola koyulmuştur. Babasını bulur fakat babasına yapılan laneti kaldırmanın tek yolu Poseidon’un, Trident’ine sahip olmaktır. Trident’i bulmak için babasının eski dostu Jack Sparrow’u bulmalıdırlar. 


Türkçe altyazılı Jack’in yanında, Poseidon’un, Trident’ine götürecek haritaya sahip olan gökbilimci Carina vardır. Fakat onu cadılık yapmakla suçladıkları için zindana atılmıştır. Jack bu sırada bir banka soygunuyla meşguldür fakat bir şeylerin ters gitmesi sonucunda kasabada çıkan olaylar eğlenceli sahnelere sebep olur. Jack’i bulmak için yollarda olan Henry’nin karşısına Kaptan Salazar isimli kötü bir korsan çıkar. Salazar’dan bir şekilde kurtulan Henry, bu kez İngiliz askerlerine yakalanır ve asılmak için götürülür. Bu sırada asılmak üzere İngiliz askerleri tarafından getirilen Jack ve Carina ile tanışan Henry ile Carina arasında bir etkileşim oluşur. Carina’nın ona yardım edebileceğini öğrenen Henry, Jack’in yine bir şekilde kaçmayı başarmasıyla hepsinin hayatı kurtulur ancak bu kez başlarına gelecek olan daha büyük sıkıntılar onları bekliyordur. 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

19 yorum