12,420 Görüntülenme
The Matrix 3 Revolutions
6.8 IMDB Puanı
10 1 7 1261

The Matrix 3 Revolutions

  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Village Roadshow Prod.
  • Film Süresi 129 dakika
Kategori
Senaryo Lilly Wachowski, Lana Wachowski, Lilly Wachowski, Lana Wachowski
Ödüller 5 ödül & 36 Adaylık.

15 Mayıs 2003 tarihinde serinin ikinci filmi gösterime girmesine rağmen, seyirciyi bekletmemek adına aynı yıl 5 Kasım’da gösterime sunulan Matrix Revolutions ile serinin üçüncü filmini de sevenleriyle buluşturmuşlardır.  Serinin senaryosunu ve yönetmenliğini Wachowski kardeşler olarak bilinen Lilly Wachowski ve Lana Wachowski yapmıştır. Kahin olarak serinin üçüncü filminde oyuncu kadrosuna dâhil olan Mary Alice, Kate Beahan ve ikinci filmde kadroya dâhil olmuş olan Monica Belluci (Persephony) gibi değerli oyuncuların da bulunduğu bu devam filminde, Neo’yu oynayan Keanu Reeves, Trinity’yi oynayan Carrie-Anne Moss, Ajan Smith’i oynayan Hugo Weaving ve Morpheus’u oynayan Laurence Fishburne gibi filmin demirbaşı olmuş oyuncular da bulunmaktadır. 


Film tüm dünyada 456 milyon dolar gelir sağlamıştır. İlk filmden sonra imdb puanında düşme gözlemlenen serinin üçüncü filmi olan Matrix Revolutions filminin imdb puanı 6.8’dir. 


İkinci filmde Morpheus ve Trinity’nin diğer gemi kaptanlarıyla birlikte, Neo’nun, kaynak adı verilen yere yollanmasını sağlayacak yolu en sonunda bulurlar. Bu sırada makineler insanlığın saklandığı şehir olan Zion’u bulmak üzere olup, kazıya başlamışlardır. En sonunda kaynağa gitmeyi başaran Neo, orada Mimar ile konuşup Matrix ile ilgili tüm gerçekleri öğrenmek için elinden geleni yapar. Matrix hakkında öğrenmesi gereken her şeyi öğrenen Neo artık makineleri durdurmak için Zion’a dönebilecektir. 


Makineler insanlığın şehri olan Zion için kazıyı en sonunda tamamlamış ve şehri bulmuşlardır. Bundan sonra artık insanlar ve makineler arasında amansız bir savaş başlayacaktır. Tüm gerçekleri öğrenen Neo, makinelerin şehrine gidip onlarla bir anlaşma teklif etmek için yola çıkar. Ajan Smith, gözü dönmüş ve tüm Matrix’i ele geçirmiştir ve bir diğer planı makineler şehrini tamamen ortadan kaldırmaktır. 


Ancak Neo, Araf adı verilen yerde sıkışıp kalmıştır ve buradan çıkmayı başaramazsa Ajan Smith tüm âlemi yok edecektir. Neo’nun makineler şehrine gidip sunacağı teklifte, hem insanlar hem de makineler arasındaki anlaşmazlık bozulacak ve barış sağlanacak hem de Ajan Smith’in korkunç planlarına karşı bir araya gelip onu beraber alt edeceklerdir. Böylelikle iki tarafın da huzuru sağlanmış olacaktır…

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum