5,897 Görüntülenme
Animatrix
7.4 IMDB Puanı
10 1 8 555

Animatrix

(The Animatrix)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Village Roadshow Prod.
  • Film Süresi 100 dakika
Senaryo Lilly Wachowski, Lana Wachowski, Lilly Wachowski, Lana Wachowski, Yoshiaki Kawajiri, Kôji Morimoto, Shin'ichirô Watanabe, Peter Chung
Ödüller 2 ödül & 4 Adaylık.

Dünyaca ünlü The Matrix film serisinin yaratıcıları ile Lethal Weapon film serisinin yapımcılarının bir araya geldiği The Animatrix filmi tam dokuz kısa filmden meydana gelmektedir. Dünya çapında çok değerli tam yedi film yönetmeninin oluşturduğu yapımda Japon Animesi ile CG animasyonu bir arada kullanılmıştır.


Dokuz farkı kısa hikayeyi anlatan dublajlı film açılış sahnesini kılıç sanatları ile birlikte görsel bir şölene dönüştürerek yapıyor. Sonraki sahne ise Zion’a gitmekte olan bir direnişçi gemisine geçiş yapmakta. Bu geminin görevi ise şehri tamamen kuşatmış olan düşmanlar savaşıp bu düşmanları etkisiz hale getirmektir. Fakat bu çok zorlu bir görevdir çünkü düşman her yeri kuşatmış durumdadır ve olayın sonu umutsuz gibi görünmektedir. Ama Zion direniş gemisi içindeki özel mürettebatı olayın peşini bırakacak cinsten kişiler değillerdir ve her ne pahasına olursa olsun bu görevi yerine getirip, şehri düşmanın elinden kurtarmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdırlar.


4k film formatının şart olduğu yapımlardan olan bu animasyon filmde Peter Chung, Andrew R. Jones ve Yoshiaki Kawajiri gibi daha birçok muhteşem yönetmen görev almıştır. Senaryo kısmında ise Lilly Wachowski ve Yoshiaki Kawajiri isimleri senaryoda birlikte çalışmışlardır. Filmdeki başrolde bulunan karakterlere ise Kevin Michael Richardson, Pamela Adlon ve John DiMaggio isimleri karakterleri seslendirerek bu kahramanlara sesleri ile hayat vermişlerdir.


Bu muhteşem hikayeler yani dokuz farklı hikaye bir yerde birbirlerine bağlanacaklar mıdır? Neden şehir bir an da düşmanın saldırısı ile kuşatılmıştır? Zion gemisinin içindeki direnişler ne tür kişilerdir? Bu direnişin sonunda gerçekten de bir grup kahraman bu denli büyük bir saldırıyı ortadan kaldırabilir mi? Bu dokuz hikayeden hangi hikaye en iyisi olabilir? Direnişçiler saldırıyı geri püskürtemezlerse şehrin sonu ne olacaktır? Japon Animesi ile CG animasyonu neden bu filmde bir arada kullanılmıştır ve bunun etkisi animasyonda fark edilmekte midir?


 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum