88,023 Görüntülenme
The Matrix 4 Resurrections
5.7 IMDB Puanı
10 1 6 8780

The Matrix 4 Resurrections

(The Matrix Resurrections)
Yönetmen
Senaryo Lana Wachowski, David Mitchell, Aleksandar Hemon

Bu defa ki bölümün, diğer bölümlerinden en az iki misli heyecanlı ve bilim kurgu ağırlıklı olduğunun onaylanmasının ardına sitemizde de 4k film formatı ve Türkçe dublajıyla yayınlanmaya hazırlanan The Matrix 4 filminde bu defa Neo’yu ilk hallerine dönmüş durumda izleyeceğiz. 


Thomas Anderson yani Neo eskisi gibidir ama bu sefer durumu hiç iyi değildir. Neo bu defa mavi hap kullanımında kendini frenleyememiş ve öngörülen dozajı misliyle aşmaktadır. Artık hemen hemen her gün mavi hapları kullanan Neo’nun hafızası ise artık neredeyse silinmek üzeredir. Neo’nun bu hapları aşırı dozda kullanması artık Neo’yu, Trinity’i bile tanıyamaz hale getirmiştir.


Fakat Neo sonunda Morpheus ile bir şekilde karşılaşmayı başarır ve ona gerekli olan kırmızı hapları da bu sayede temin eder. Neo kırmızı haplara kavuştuktan sonra her şey yeniden yerine oturmaya başlar ve Neo unuttuğu birçok kişiyi ve olayı yeniden hatırlar. Fakat bu defa bu kırmızı haplar Neo için eski gücünü ikiye katlayacak özellikler ile beraber gelmişlerdir. Hatta bu güç o denli yüksektir ki Neo artık hiç zorlanmadan füzeleri dahi durdurabilmektedir. 


Lana Wachowski’nin imzasını taşıyan ve milyonların beklemekte olduğu filmin senaryosu Aleksandar Hemon, David Mitchel ve yine Wachowski tarafından hazırlanmıştır. Muhteşem isim Keanu Reeves’in yanı sıra bu beklenen yapımda Yahya Abdul Mateen II ve Jessica Henwick isimleri de ünlü aktörün başrollerde yanında olan isimler arasında yer almaktadırlar.


Filmin detaylı konusu halen bir sır gibi tutulmaktadır ve bu yüzden de henüz bu kısa konu özetine ek yapamıyoruz ancak ne olursa olsun anlaşılan konu bu defa Neo’nun beklenenin çok üstünde güçlere sahip olacağı ve aklını toparladığında düşmanlarına yaşatacağı korkunun beklenmedik bir şekilde dehşetli olacağıdır. Bilim kurgunun da hat safhada olacağı beklenen yapım çok kısa bir süre içerisinde sitemizde sizler için her formatı ekli olarak seyir keyfinize sunulacaktır. Şimdiden herkese keyifli seyirler diliyoruz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

129 yorum