2,130 Görüntülenme
The Matrix Revisited
7.4 IMDB Puanı
10 1 8 237

The Matrix Revisited

  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 123 dakika
Kategori

Yeni gelecek olan Matrix 4 filmini izlemeden önce kesinlikle izlenmesi gereken bir belgesel olan The Matrix Revisited, serinin bu hale gelmesinin aslında ne kadar beklenmeyen bir olay olduğunu ve çekimler sırasında yaşananlara kıyasla bu filmin bir mucizeden başka bir şey olmadığını açıkça göstermektedir. 


Yapımcılara göre film en başta tutulmayacaktı ve hatta film için bir seri bile söz konusu değildi ve yaptıkları her harcama çöpe attıkları paralardı. Ancak öyle olmadı ve Matrix dünyayı sarsan bir seri yapım haline geldi. Tabi bu durum şu an da böyle ancak o zamanlar her şey farklıydı. Tüm film ekibinin bir tuvaleti paylaştığı ve bodrumda çoğu sahnelerinin çekildiği filmde tüm oyuncular birçok malzemeyi, yiyeceği ve içeceklerini dahi kendileri getirmişlerdi. En basit filmlerde bile oyuncu karavanına sahip ekipler yanında ilk Matrix set ekibinde hiçbir şey yoktu. Herkes bir tuvalette giyiniyor ve herkes kendi getirdiklerini yiyip içiyordu. 


Filmin tutmayacağına ve kesinlikle bir geleceği olmadığına inanan yapımcılar ise paralarını harcarken inanılmaz cimri davranıyorlardı. Tüm oyuncuların yaşadıkları zorlukların hemen hemen aynı olduğu set ekibi bu olaylardan kısa bir süre sonra hayatlarında görmedikleri kadar lüks bir set ekibine sahip olacaklardı, çünkü Matrix filmi korkunç bir ses getirecek ve halk yapımcılara ikinci bölümünün çekilmesi için baskı yapacak ve sonras%B

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

10 yorum