25,445 Görüntülenme
X-Men 2
7.4 IMDB Puanı
10 1 8 2538

X-Men 2

(X2: X-Men United)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Marvel Films
  • Film Süresi 134 dakika
Yönetmen
Senaryo Zak Penn, David Hayter, Bryan Singer, Michael Dougherty, Dan Harris, David Hayter
Ödüller 6 ödül & 41 Adaylık.

X Man serinin ikinci filmi olan X- Men 2 filminde; Magneto’yu (Ian McKellen)  yenen X-Men grubu onu güçlerini kullanamaması için plastik bir  odaya hapsetmiştir. Nightcrawler (Alan Cumming) adlı bir mutantın Beyaz Saray’a baskın yapıp Başkan’a suikast düzenlemesi hükümetin mutant karşıtı çalışmalarına yeniden başlamasına neden olur. Yönetmenliğini önceki film ile aynı yönetmen Bryan Singer’ ın  yaptığı filmin senaryosunu Michael Dougherty, Dan Harris ve Zak Penn yazmıştır. Dougherty, “Trick ‘r Treat” ve “Yılbaşı Kabusu” adlı filmlerin yönetmenliği ile tanınacaktır.


Logan (Hugh Jackman) geçmişini aydınlatmak için gittiği sırada William Stryker (Brian Cox) adlı bilim insanı Profesör X’in (Patrick Stewart) gizli okulu ve Cerebro’yu keşfetmiştir. Magneto’nun (Ian McKellen) sadık mutantı Mystique (Rebecca Romjin) ise liderini kurtarmak için planlar yapmaktadır. Ama Profesör X’in okulu Stryker’ın güçleri tarafından saldırıya uğradığında Logan (Hugh Jackman), Rogue (Anna Paquin)  ve Iceman (Shawn Ashmore) canlarını zor kurtarırlar. Stryker’ı durdurmak ve Profesör X’i kurtarmak için Magneto ile birlik olmak zorundadırlar.


Tüm mutantları öldürmek isteyen Stryker’ın oğlu da bir mutanttır. Oğlu insanların zihinlerini kontrol edebilen çok güçlü bir mutanttır. Stryker okula saldırınca sağ kalan mutantlar Magneto’nun mutantları Storm ve Jean Grey ile buluşmak için Boston’a doğru yola çıkar. Magneto’nun gardiyanı ile bir barda şekil değiştirip flört eden Mystique onun bedenine demir içeren bir sıvı enjekte eder. Böylece Magneto sıvıyı kullanarak hapisten kaçabilecektir. 


Xavier ise Stryker ve Deathstrike (Kelly Hu)  tarafından sorguya çekilmektedir. Xavier’in kafasına geçirdikleri metal kask onu güçlerini kullanmaktan alı koymaktadır. Beyaz Saray’da,  Başkan’a yapılan suikastın Stryker tarafından algı yaratmak için yapıldığını öğrenen Xavier’ın kafasında soru işaretleri oluşur. Kendi oğlu da bir mutant olan Stryker’ın neden mutantlardan nefret ettiğini anlamamaktadır. 


Bu sırada Magneto’nun gardiyanı Laurio ona kahvaltısını getirdiğinde Magneto onda farklı bir şey hisseder. Mystique’nin damarlarına enjekte ettiği demiri hisseden Magneto demir  güçlerini kullanarak Laurio’nun içinden çıkartan Magneto, içinde bulunduğu plastik hücreyi yine bu demirler kırarak oradan kaçar. Stryker, Xavier’in okulundaki Cerebro bilgisayarını ele geçirip tüm mutantları öldürmenin yolunu bulmuştur fakat Magneto ve Xavier onu durdurmak için bu sefer birlikte saldıracaklardır.

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum