22,554 Görüntülenme
Ölümcül Deney 4: Ölümden Sonra
5.8 IMDB Puanı
10 1 6 2297

Ölümcül Deney 4: Ölümden Sonra

(Resident Evil: Afterlife)
Senaryo Paul W.S. Anderson
Ödüller 2 ödül & 8 Adaylık.

Yapımcı ve Yönetmen; Ölümcül Deney 4: Ölümden Sonra filminin yapım ve yönetmen kadrosu 2. filmdeki Alexander Witt ve 3. serideki bir çok güzel esere imza atmış olan Russell Mulcahy den sonra yerini yine efsane yönetmen ve yapımcı olan Paul W. S. Anderson'a bırakıyor. Paul W. S. Anderson ilk seriden bu yana filme çok büyük katkılar sağlayan gittikçe dahada geliştiren ve seyircilerin takdirini dahada kazanan ünlü bir yönetmendir.


Film Hakkında


Resident Evil serisinin 4. filmi Ölümcül Deney 4: Ölümden Sonra 3. seri olan İnsanlığın Sonu'nun devam filmidir. Klasikleşmiş bir görüntü ve senaryo ya devam edildiği düşünülse de her geçen yıl gerek efekt kaliteleri ve teknolojinin getirdiği ekstra faydalar sayesinde izlenmeye devam ediyor. Konu genellikle zombiler üzerine görünsede aslında bunun neden olduğu kimin gerçekleştirdiği ve bu sorunlardan nasıl kurtulacaklarını bilmemesi gibi faktörler filme biraz daha gizem katıyor. Ekstra olarak her seride farklı oyuncularında dahil olması gibi bir sürü seçenek de filmi daha da merak ettirmeye ve izleyicileri sıkılmadan bütün seriyi izlemeye itiyor. Film 10 eylül 2010 da piyasaya sürülmüş ve her zamanki gibi milyon dolarlık hasılatlar yaparak izleyicileri ekrana kitlemiştır.


Film Oyuncuları; Diğer serilerden farklı olarak 4. filmde yeni oyunculardan biri olan bir dönem amerikanın en popüler dizisi Prison Break'in başrolü Wentworth Miller dir. Yine aynı şekilde 3. seriden tanıdığımız son durak filmleri ile kendini tanıtmış olan Ali Larter rol alıyor. Ve elbette olmazsa olmaz Rus-Amerikan güzelimiz Milla Jovovich'i baş rolde göreceğiz. 4. Serinin diğer oyuncuları şunlardır; Sienna Guillory, Spencer Locke,Kacey Barnfield, Boris Kodje, Kim Coates


Film Konusu


Virüsün yayılması dünyayı hızla etkisi altına almaya devam ederken aynı zamanda Umbrella şirketi ile olan savaş da devam etmektedir. Alice hayatta kalan diğer insanları bulmaya çalışırken bir yandan zombi sürüleri ile savaşmaya devam eder ancak bu sefer yalnız değildir daha önceden tanıştığı bir arkadaşına denk gelir bunun için sevinmeli mi üzülmelimi kendiside bilememektedir. Akıldaki soru işaretlerini bir kenara bırakıp işe koyulmak zorundadır arkadaşı ile birlikte Los Angels'e zombilerin daha az olduğu söylenen ve yaşam kaynağının bol olduğu "Arcadia" adlı bir geminin de bulunduğu şehre doğru harekete geçerler.


Ancak oraya vardıklarında karşılarında zombiler ile çevrilmiş eski bir hapishane ile karşı karşıya gelirler işleri kolaylaştıralım derken dahada belaya bulaşan ikili için garip olan şeyin kendi canlarından başka düşünecek canlarında olduğunu henüz bilmemesi gerçeğidir. Başta ne olduğunu anlamazlar ama hapishane üzerinde yaşayan insanlar olduğunu görünce bir an önce bir şeyler yapıp o insanlara ulaşmaları gerekmektedir. Nihayet hapishanenin çatısına ulaşan Alice ve arkadaşları "Arcadia" gemisine doğru yol alırlar fakat aslında bir tuzağa doğru yürüdüklerinden habersizlerdir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın