23,938 Görüntülenme
Ölümcül Deney 3: İnsanlığın Sonu
6.2 IMDB Puanı
10 1 7 2344

Ölümcül Deney 3: İnsanlığın Sonu

(Resident Evil: Extinction)
Yönetmen
Senaryo Paul W.S. Anderson
Ödüller 2 ödül & 2 Adaylık.

Film Hakkında


Ölümcül Deney 2 - Kıyamet filminin devamı niteliğinde olan Ölümcül Deney 3'ün (İnsanlığı Sonu) yönetmen koltuğunda, Akrep Kral 2, Mumyanın İntikamı gibi bilinen filmlerin yönetmenliğini de yapmış Russell Mulcahy oturuyor. Yapımcılığını ve Senaryo bölümünü ise Paul W.S. Anderson üstlenmiş. İlk olarak 19 Ekim 2007 Yılında sinemalara giren film'de, bütçe olarak 45 milyon dolar gibi bir rakam harcanmış. Buna karşılık olarak ise 147 milyon dolar civarında bir hasılat elde etmeyi başarmış. Oyuncu kadrosunda Ölümcül Deney 2 - Kıyamet filminde de Başrol oyuncusu olarak oynamış olan Milla Jovovich(Alice), Oded Fehr(Carlos Olivera), Mike Epps(L.J), Iain Glen(Dr. Sam Isaacs), Ali Larter(Claire Redfield), Matthew Marsden(Slater), Chris Egan(Mikey) ve Spencer Locke(K-Mart), Ashanti(Hemşire Betty), John Eric Bentley(Umbrella Tech) gibi oyuncuları bulunduruyor.


Konusuna gelecek olursak, çekimleri meksikada geçen fakat konusu nevada'da geçen Film, Raccoon Şehrinin başına gelen felaketten bir kaç yıl sonrasında geçen olayları konu alıyor. Nevada çöllerinde gizlenen Alice(Milla Jovovic) insanlığın sonunu getirebilecek bir virüs ile mücadele etmek ve dünyada adaleti sağlayabilmek için, Raccon şehri felaketinden kurtulan ekip arkadaşları ve diğer hayatta kalanlar Claire(Ali Larter), Hemşire Betty(Ashanti), K-Mart(Spencer Locke) ile bir araya gelir. Umbrella Corp(John Eric Bentley) tarafından rehin olarak alınmasından beri, bir çok biyolojik deneye maruz kalan Alice, bu deneyler sonucu zamanla genetik olarak insanüstü güçlere, duyu ve becilere sahip olur. Alice ve ekibi zırhlı araçlar ile konvoy halinde Nevada Çöllerinde yola koyulurlar. Kendileri gibi virüsten kurtulan insanları bulmak için bir arayışa çıkarlar. Çöldeki uzunca geçen aramalardan sonra çölde insanların değilde zombilerin olduğunu görürler. Hayatta kalmak için Alice özel güçlerini kullanarak ekibi ile birlikte zombilere karşı silahlı bir mücadeye girerler.


Film, diğer bölümleri ile kıyaslandığında, izleyiciler tarafından ilk filme göre sönük kalmış fakat ikinci filme göre biraz daha iyi kurgulanmış olarak yorumlanıyor. Çok büyük bir yapım statüsünde olmayan film, ana karakter ve iyi bir kadın aksiyon kahraman rolü olan Alice üzerinden izleyicilerine bir şekilde ulaşmış gibi görünüyor. Ve tabiki Milla Jovovich de rolününün hakkını vermiş demek çoktan yanlış bir deyim olmaz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum