16,912 Görüntülenme
Ölümcül Deney 5: İntikam
5.4 IMDB Puanı
10 1 6 1626

Ölümcül Deney 5: İntikam

(Resident Evil: Retribution)
Senaryo Paul W.S. Anderson
Ödüller 2 ödül & 6 Adaylık.

Yapımcı ve Yönetmen; Ölümcük deney film serisinin bütün filmlerinde gördüğümüz gibi yine yapımcı ve yönetmen bilim kurgu filmlerinin sevilen ismi Paul W. S. Anderson dir. Son bir kaç bölümde senaristliğide üstlenen Paul W. S. Anderson aynı anda hem yönetmen hem yapımcı hemde senarist olarak karşımıza çıkıyor izleyicilerin onu bu denli takdir edip başarılı bulmasının sebeplerinden biride sanırım bu olmuştur.


Film Hakkında


Resident Evil 5 yani Ölümcül Deney 5: İntikam filmi gördüğünüz üzere serini 5. filmidir. Seri 14 eylül 2012de piyasaya sürülmüştür. Bu seri aynı zamanda Resident Evil serisinin ilk filminin 2002 yılında piyasaya sürülmesinin ardından 10 yılı geride bıraktığı için bir çok kişi tarafından özel bir anlam taşıyan filmdir. Paul W. S. Anderson izleyiciler ile filmi çıkarmadan önce son bir film daha olacağı uyarısını önceden vererek izleyicileri bir yandan sevindirip bir yandan biteceğine dair ima vererek üzmüştür. Film Umbrella şirketini çıkardığı sorunlara biyolojik hastalıkların devam etmesi, zombi problemleri gibi konular üzerinde devam ediyor fakat bu sefer işler daha büyük ve uluslar arası boyutlara ulaşmış Alice yapcak çok iş düşmektedir.


Film Oyuncuları; Başrolde herzamanki gibi seyircilerin izlemeye doyamadığı ve bütün serilerde görmek istediği o güzel kızımız Milla Jovovich vardır. Yine eski serilerden bildiğimiz Dominik asılı Amerikalı sert karakteri ile "kavgacı kız" imajı verilen Michelle Rodriguez ve aynı zamanda bir çok seridede gördüğümüz İngiliz aktör Sienna Guilloryü tekrar göreceğiz. Filmin diğer oyuncuları ise şunlardır; Johann Urb, Li Bingbing, Shawn Roberts, Kevin Durand, Oded Fehr, Boris Kodjoe


Film Konusu


Umbrella şirketinini dünyayı ele geçirme çabaları giderek dahada büyüyor işleri uluslar arası boyuta çeken Umbrella şirketi zombi sürülerini arttırmaya, insanlığın kontrolünü ele almaya git gide dahada yaklaşıyor ve birinin artık dur demesi gerekiyor. Alice karakterimiz diğer serilerde olduğu gibi kana susamış insanların etlerini nerdeyse parçalayan bu zombileri daha ne kadar uzun süre tutmaya devam edecek bunun sonu ne zaman gelcek diye kendini sorgulamaya başlamış ve artık etrafında güvencek arkadaşları dahi kalmamıştır.


Özgürlüğünü geri kazanabilmek için bu zorlu yolculuk da artık yalnız kobvoy gibi hareket edecek fakat yeri gelince direniş ile de birlikte hareket etmek ve Umbrella şirketinin sonunu getirecek bir yol bulmak zorunda kalacaktır. T-virus gerçekten bulaştığı her yeri yok etmeye devam etmek de ama kimse kaynağın nerden geldiğini bilmemektedir. Alice artık sorunun öldürmek ile çözülmeyeceğini bunun artık gerçekten bir sonunun getirilmesi gerektiğini düşünecek ve virüsun kaynağını bulmaya çalışarak sorunu kökten çözmek için yollar aramaya devam edecektir. Kaynağı bulmak için aynı zamanda başka ülkerede giderek virüsü sonlandırmak adına karşısına çıkan virüs enjekte olmuş zombiler ile de başa çıkmak zorundadır.


 


 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum