15,259 Görüntülenme
Ölümcül Deney 2: Kıyamet
6.2 IMDB Puanı
10 1 7 1515

Ölümcül Deney 2: Kıyamet

(Resident Evil: Apocalypse)
Yönetmen
Senaryo Paul W.S. Anderson
Ödüller 6 ödül & 3 Adaylık.

Yapımcı ve Yönetmen; Ölümcül Deney 2: Kıyamet filminin yapım ve yönetim kadrosu biraz değişiyor ilk seride olduğu gibi kadroda yine dünyaca ünlü yapımcı ve yönetmen Paul W. S. Anderson bu sefer yönetmen koltuğunu Alexander Witt'e bırakıyor. Alexander Witt çok eski ve kaliteli iş yapan bir holywood kamera operatörü olmasına rağmen ilk yönetmenlik tecrübesini bu film ile birlikte yaşıyor. 


Film Hakkında


Resident Evil serisinin 2. filmi olan Ölümcül Deney 2: Kıyamet  daha önce söylediğim gibi zombi istilası  temasında harikalar yaratmış bir içerik olarak izleyiciler tarafından çok beğenilmiş, 2. serisi ve devamının çekilmesi  için çok fazla istek gelmiştir. Dönemin bir çok popüler filmleri arasında gişe rekorları kırmayı başarmış yaklaşık 102milyon $ hasılat yapmayı başarmıştır. Ölümcül Deney 2: Kıyamet ilk serinin yaklaşık 2 yıl ardından 10 eylül 2004 eylül de beyaz perdeye çıkmış ve seyircileri bir kez daha kendine hayran bırakmıştır. İlk filme göre benzer konu fakat farklı içerikler ile bizleri karşılıyor.


Film oyuncuları; İlk seriden farklı olarak bir çok oyuncu değiştiğini fark edeceksiniz ama yinede başrol de güzeller güzeli Milla Jovovich'i göreceğiz. Ölümcül Deney 2: Kıyamet filminin diğer ve yeni kadrosundaki isimler şunlardır;


Sienna Guillory, Oded Fehr, Mike Epps, Sandrine Holt, Thomas Kretschmann,J ared Harris, Iain Glen dir.


Film Konusu


Filmde diğer seride yaşanan olayların akışında yaşanan değişimler göze çarpıyor bunlardan biride Alice'in özel güçlere sahip olmasıdır. Korkunç bir uykudan uyanan Alice biyokimyasal tehtidi atlamış olsada Umbrella şirketinin üzerinde yaptığı deneyler sonucunda bazı özel güçlere sahip olmuştur. Umbrella şirketinin sebep olduğu bu salgından etkilenen çok yer olmuştur ancak kimse Umbrella şirketinin gizli sığınakları ve Raccoon City'nin bir çok yerine sızdığını düşünmemiştir. Virüs neredeyse bütün şehire yayılmış ve virüs kapmış bir sürü zombi ile doludur. Alice virüsten etkilenmemiş insanları bulup onlarla birlikte hareket etmeye ve hayatta kalmaya çalışacaktır.


Bu kişilerden bazıları daha önce Umbrella şirketinde çalışan S.T.A.R.S ekibinden Jill Valentine ve başka bir takım olan U.B.C.S üyesi Carlos Olivera gibi yetenekli kişilerdir. Sisteme baş kaldırıp Alice nin yanında olmaya karar vermişler ve bu kanasusamış zombiler ile mücadele etmeye çalışacakladır. Ancak hesaba katmadıkları şey artık zombilerden daha büyük bir probleme sahip olmalarıdır. Umbrella şirketinin yarattığı canavar olan yeni tehtid'in adı "Nemessis"dir. Bütün bu kaosun içinde hem zombiler ile hemde Nemessis ile başa çıkmak zorunda kalcaklardır. Tek kurtulma şansları olan Doktor Ashford'a güvenmek zorundalar fakat Doktor'un onlara yardım etmesi için kızını Raccoon city de bulunan bir ilk okuldan kurtarmalarını gerekmektedir.


 

 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum