18,601 Görüntülenme
Ölümcül Deney 6: Son Bölüm
5.5 IMDB Puanı
10 1 6 1823

Ölümcül Deney 6: Son Bölüm

(Resident Evil: The Final Chapter)
Senaryo Paul W.S. Anderson
Ödüller 2 ödül & 3 Adaylık.

Yapımcı ve Yönetmen; Yapım yönetim ve senaristliğini üstlendiği yıllardır Resident Evil Serisinin vazgeçilmez ismi olan Yapımcı ve yönetmen Paul W. S. Anderson son film olan Ölümcül Deney 6: Son Bölüm'e de imzayı atıyor. Bizlere resident Evil filmlerini sevdiren ve yıllardır bu seriyi kusursuzca yöneten bu insana teşekkür etmek isterim.


Film Hakkında


Film herkesinde bildiği gibi Resident Evil oyunundan alıntı olarak yapılan, ilk filmi 2002 de piyasaya sürülen 6 bölümlük Ölümcül Deney film serinin 6. bölümü olan "Ölümcül Deney 6: Son Bölüm" filmidir. Film 24 Şubak 2017 de beyaz perdeye çıkmış ve izleyicileri çok büyük heyecan ile karşılamıştır. Çünkü normalde Ölümcül Deney serileri aralarında 2 şer yıl aralıklarla çıkış yaparken bir önceki bölüm olan Resident Evil 5: İntikam filminde Paul W. S. Anderson son filmin olacağı mesajını vermiş fakat tarihini söylememişti bu yüzden seyirciler umudu kesmiş ama keşke son bölümü çıksa diyede senelerce beklemiştir. Son bölümün çıkması bir önceki bölümden yaklaşık 5 yıl sonra piyasaya çıkmasıda izleyicileri çok kızdırmış ama bir o kadar da meraklandırmış, beklentilerini yükseltmiş ve ekran başına kilitlemiştir.


Film Oyuncuları; Bu kadar yıl ara verilmesinin ardından izleyicilerin aklında acaba başrol mü değişti yada bir şey mi oldu gibi soru işaretleri gelsede sanırım yönetmen son bölümün tarihine böyle bir karar vermiş ama korkmayın son bölümdede güzeller güzeli Alice miz yani Milla Jovovich yine baş rol olarak karşımıza çıkıyor. Eski bölümlerden de tanıdığımız diğer isimler ise Ali Larter ve Shawn Roberts de son bölümde bulunuyor ancak yeni bir değişiklik olan ve daha önce Ölümcül Deney serilerinde görmediğimiz bir isim daha var. İzleyicileri şaşırtan bu kişi aslında dünyaca ünlü ve Güney-Kore de aksiyon filmlerinin yıldızı olan Lee Joon-Gi filmde Commander Chu rolü ile bizleri karşılayacaktır.


Film Konusu 


Umbrella şirketi biyolojik sorunlar yaratmaya şehri ele geçirmeye devam ederek son darbeyi vurmaya çalışmaktadır. T-virus ün ele geçirdiği insalıktan geri çok fazla birşeyde kalmamıştır. Umbrella şirketinin hedefi artık geride kalan ne kadar canlı varsa onlarıda ortadan kaldırmaya çalışmakdır bu planı her zamanki gibi Kızıl Kraliçe lakabı ile tanılan duygu ve ruh gibi bağlardan bağımsız olan bilgisayar sistemi sürdürmeye devam edecektir. Bütün güçlerini birleştiren daha büyük canavarlar yaratmaya çalışan Umbrella şirketi Raccoon Cityde son savaşını vermek için bütün güçlerini toplamaya çalışacaktır. Alice ise bu zorlu savaşta hayatta kalabilen insanlar arasında kalan tek kişidir. Raccoon City de bulunan kaosun başladığı insanlığı birer ete ve kana susamış zombilere dönüştüren  "Kovan" a geri dönmek zorundadır. Bu büyük çarpışmada Alice bu sefer yalnız değildir eski arkadaşları onun yardımına gelcek ve "Son Savaş" temasında büyük bir savaş olacaktır. Bakalım bu savaştan hangi taraf galip gelcek insanlık mı kazanacak? yoksa Umbrella şirketi tarafından yönetilen zombiler mi ?


 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

5 yorum