102,228 Görüntülenme
Hızlı ve Öfkeli 2 Daha Hızlı Daha Öfkeli
5.9 IMDB Puanı
10 1 6 10190

Hızlı ve Öfkeli 2 Daha Hızlı Daha Öfkeli

(2 Fast 2 Furious)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Universal/Universal Int
  • Film Süresi 107 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Gary Scott Thompson, Michael Brandt, Derek Haas, Gary Scott Thompson, Michael Brandt, Derek Haas
Ödüller 4 ödül & 13 Adaylık.

2 Fast 2 Serious, ilk filmin başarısının ardından Hızlı ve Öfkeli serisinin devam filmi olarak 2003 yılında izleyen ve sevenleriyle kavuşturuluyor. IMDb’den aldığı 5.9’luk puan ile ilk filmin 6.8’lik puanının biraz gerisinde kalan filmin yönetmenliğini bu sefer farklı bir kişi devralıyor. 2 Adet Oscar Ödülü sahibi olan filmin yönetmeni John Singelton’un 13 farklı ödülde birinciliği ve 23 farklı ödülde ise adaylığı olduğu bilinmekte. Yazarlık konusunda ise filmin karakterlerini Gary Scott Thompson yapıyor. Sahne oyunu yazarları olarak Michael Brandt, Derek Haas ve gene Gary Scott Thompson isimleri yer almakta.


Bir efsane haline gelen Paul Walker ismini bu filmde de yine Brian O’Conner olarak görmekteyiz. Seride çok fazla olarak görmeye alışık olduğumuz bir diğer yüz olan Tyrese Gibson ise Roman Pearce karakteri olarak karşımızda duruyor. Monice Fuentes karakterini “Hayalet Sürücü” ve “Aşk Doktoru” gibi yapımlardan tanıdığımız Eva Mendes oynarken, Carter Verona’yı da Cole Hauser oynamakta.


76 Milyon dolarlık bütçesi ile yapılmış olan, 2003 yılında karşımıza çıkan film; Amerika Birleşik Devletlerinde 3.408 adet tiyatroda yaptığı açılışta 50.5 milyon dolar kazanarak hafta sonu boyunca ilk sırada yer alıyor. Film, 2003 yılında ABD’nin en büyük 15. hasılatı ve 2003 yılının dünya çapında ise en büyük 16. hasılata sahip olan film oldu. Toplamda 109.2 milyon dolarlık uluslararası brüt gelir elde eden film, dünya çapında ise 236.4 milyon dolar kazanmıştır.


İlk filmdeki olaylardan sonra artık eski bir polis haline gelen Brian O’Conner (Paul Walker), tehlikeli ve azılı bir suçluyu tutuklaması için tekrar görev başına çağırılıyor. Yeni şehri olan Miami’ye taşındıktan sonra kendisine yeni arkadaşlar edinen ve rekabeti arttıran Brian, FBI’ın federal ajanları tarafından yakalanıp bu anlaşmaya dahil olması gerektiğini fark edince işler çığırından çıkmaya başlıyor. Yeni ortağı Roman Pearce (Tyrese Gibson) ile birlikte çalışıp, güçlü bir uyuşturucu satıcısını alt etmek amacıyla tehlikeli bir göreve atılıyorlar.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum