64,930 Görüntülenme
Hızlı ve Öfkeli Hobbs ve Shaw
6.4 IMDB Puanı
10 1 7 6313

Hızlı ve Öfkeli Hobbs ve Shaw

(Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Chris Morgan Productions, Seven Bucks Productions
  • Film Süresi 137 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Chris Morgan, Drew Pearce, Chris Morgan, Gary Scott Thompson
Ödüller 1 ödül & 21 Adaylık.

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw, çok hızlı ve de çok öfkeli bir şekilde 2001 yılından günümüze kadar gelmiş olan Hızlı ve Öfkeli filminin vizyonda olan ve filmi severlerinin beğenisine sunulmuş haldeki son filmi. 6.4 Seviyesindeki IMDb puanı ile bir önceki filmden biraz geri kalsa da bu filmde de oldukça güzel bir başarı elde etmekte. Yönetmenlik koltuğunda aynı zamanda da bir aktör olan David Leitch oturuyor. Filmin yazarları arasında tanıdık isimler olan Chris Morgan ve Drew Pearce bulunurken, oluşturulmuş olan karakterlerden ötürü Gary Scott Thompson’ın  da adının geçirilmesi unutulmuyor.


Önceki Hızlı ve Öfkeli filmlerinden ve de diğer bir sürü filminden de tanıdığımız Dwayne Johnson gene karşımızda Hobbs olarak yer alıyor. Seriye yeni eklenmiş bir karakter olan Brixton rolünü ünlü oyuncu Idris Elba oynarken, Hattie rolü ise Vanessa Kirby tarafından oynanmakta. Hepimizin “Tetikçi” filminden tanıdığı Jason Statham ise serinin bu son filminde de Shaw rolüyle beyaz perdedeki yerini alıyor.


Bir önceki filmine göre bütçesini biraz düşüren yapım bu sefer 200 milyon dolarlık bir bütçe ile çekildi. Dünya çapı genelinde baktığımızda gene bir önceki filme göre biraz daha az hasılat yaptığı görülen filmin dünya çapındaki elde ettiği gelir 760.6 milyon dolar. Bu gelirin 174 milyon doları Amerika Birleşik devletleri ve Kanada’dan gelirken, kalan 586.6 milyon dolarlık kısmı ise farklı ülkelerden gelmekte. Önceki filme göre düşüş sağlamasına rağmen, film gene de Hızlı ve Öfkeli serisinin adına yakışır bir başarı elde etmiş durumda.


Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw; Başlarda bizlere bir kanun adamı olan Luke Hobbs (Dwayne “The Rock” Johnson) ve Deckard Shaw (Jason Statham) arasındaki farkları göstermekte. Bu farklar ile fark ediyoruz ki bu ikili hiç iyi anlaşan bir ikili değil. Ancak; Brixton Lorr adındaki bir adamın insanüstü bir güce, parlak bir zihne ve dünya nüfusunun yarısını yok edebilecek ölümcül bir potansiyele sahiptir. Sibernetik olarak gelişmiş bir asker olan ve dünyaya bir tehdit oluşturan Brixton karşısında bir şanslarının olması için birlikte çalışmaları gerektiğini fark ederler.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

10 yorum