131,149 Görüntülenme
Hızlı ve Öfkeli 4
6.6 IMDB Puanı
10 1 7 12971

Hızlı ve Öfkeli 4

(Fast & Furious)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Original Film, One Race Productions
  • Film Süresi 107 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Chris Morgan, Gary Scott Thompson
Ödüller 6 ödül & 2 Adaylık.

Efsane bir film serisi olan ve günümüzde de hala devam filmleri çıkan Hızlı ve Öfkeli film serisinin 4. filmi kaldığı yerden, tam gaz bir şekilde devam ediyor. Önceki filmi olan “Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı” filminin 6.0’lık IMDb puanını geçerek 6.6 derecesinde bir IMDb puanı elde ediyor.  Yönetmenlik koltuğunda önceki filmden bildiğimiz Justin Lin oturmakta. Filmin yazarlık adı altında ise her birisi bir ödül sahibi olan Chris Morgan ve Gary Scott Thompson bulunmakta.


Orjinal serinin baş karakterlerinden birisi olan Dominic Toretto rolünde hepimizin bildiği Vin Diesel var. Dominic’ in kız kardeşi olan Mia Toretto rolünde ise gene güzel oyuncu Jordana Brewster yer alıyor. Filmin esas adamı olan Brian O’Conner rolünü ise hepimizin tanıyıp sevdiği bir aktör olan Paul Walker oynamakta. Filmin diğer karakterlerine gelecek olursak; Letty rolünün yine Michell Rodriguez tarafından, Campos rolünde ise John Ortiz tarafından oynandığı görülüyor.


Vizyona girdiği ilk gün 30.6 milyon dolar hasılat eden ve 70.950.500 dolarlık bir hasılat ile de hafta sonu gişelerinde zirveye ulaştı. Bu rakam sayesinde, Tokyo Yarışı’ nın tüm yurtiçi satışlarında kazandığından daha fazla kazandı. Sektörü inceleyen birçok analistin beklediğinin iki katı gelir elde etti. Film, 2 Temmuz 2009 tarihinde ABD ve Kanada’ da brüt olarak 155 milyon dolar ve uluslararasında ise toplamda 208 milyon dolara yakın gelir elde etmiştir. Bu gelir ile de dünya çapında 363 milyon dolar hasılatı bulunmaktadır.


Hızlı ve Öfkeli 4 filminde ise; Brian O’Conner (Paul Walker), Los Angeles’ ta FBI için çalışan bir ajandır. Bir suç sebebiyle Los Angeles’ın sert sokaklarına geri dönen eski bir mahkum Dom Toretto (Vin Diesel) ve ajan Brian O’Conner yüksek seviyeli düşmanlıklarını yeniden alevlendirmeye başlarlar. Ancak, ortak bir düşman boy gösterdiğinde ise Dom ve Brian bu düşmanı yenmek için birlikte çalışmaları gerektiğini fark ederler. Birbirlerine güvenmeyi öğrenmeleri gereken ikili, soluksuz bir heyecana atılırlar.


Hızlı ve Öfkeli 4 izle

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

7 yorum