149,203 Görüntülenme
Hızlı ve Öfkeli 6
7.1 IMDB Puanı
10 1 8 14717

Hızlı ve Öfkeli 6

(Fast & Furious 6)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Chris Morgan, Gary Scott Thompson
Ödüller 10 ödül & 22 Adaylık.

Fast and Furious 6, herkesin izlemese bile en az bir kere de olsa adını duyduğu Hızlı ve Öfkeli film serisinin 6. filmi. Yönetmenliğini serinin önceki filmlerinden de adını bildiğimiz Justin Lin yapmakta. Yazarlık koltuğunda ise Chris Morgan otururken, karakter yazarlığı tarafına baktığımızda Gary Scott Thompson ismi karşımıza çıkıyor. 


Orjinal serinin oyuncu kadrosunda bu filmde de çok değişikliğe gidilmediği görülüyor. Önceki filmlerde yaşanan olaylar ve aralarında geçen hikayeden ötürü Brian O’Conner karakteri ile yakın arkadaş haline gelen Dominic Toretto karakterini Vin Diesel oynuyor. Brian O’Conner ise hepimizin bildiği Paul Walker tarafından oynanıyor. Seriye ilk defa bu filmi ile katılan “Skycraper” ve “Rampage” adındaki yeni filmleriyle tanıdığımız ünlü yıldız oyuncu Dwayne Johnson ise serinin sonraki filmlerinde de kendisini başrol olarak çok kez göreceğimiz Hobbs karakterini oynamakta. Mia ve Roman karakterlerini ise Jordana Brewster ve Tyrese Gibson oynamakta. Michelle Rodriguez ise bu filmde Letty olarak ekranda kendini gösteriyor.


160 Milyon dolarlık üretim bütçesi ile bu filmde de önceki filmlerinin üretim bütçesini geçiyor. Sadece Kuzey Amerika’da 239 milyon dolarlık gelir elde eden film, diğer bölgelerde ise 550 milyon dolarlık bir sayıya ulaşmakta. Bununla beraber, dünya çapında toplamda 789 milyon dolarlık bir hasılata erişmeyi başarıyor.


Suç Filmleri Dominic Toretto ve Brian O’Conner’ın, Rio’ da yaptıkları soygun onları ve ekibini çok zengin ettiğinden ötürü, dünyanın dört bir yanına dağılmış durumdalardır. Her ne kadar çok zengin bir durumda olsalar da gene de kaçak olarak yaşamaları ve ailelerine geri dönmemeleri gerekmektedir. Bu sırada Ajan Hobbs (Dwayne Johnson) ise Dominic Toretto ve Brian O’Conner’ın yardımına ihtiyaç duymaktadır. Paralı ve donanımlı olan güçlü askerlerden oluşan bir ekibi alt etmek amacıyla Dominic ve Brian’dan ekibi tekrar toplamasını rica eder. Dominic Toretto, ölmüş olduğu sanılan kız arkadaşı Letty (Michelle Rodriguez) ile beklenmedik bir şekilde yüz yüze geldiğinde ise şaşırır. Bir kez daha beraber aksiyona girecek olan ekibin bu sefer uğraşması gereken düşman hepsinden daha tehlikeli haldedir.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

15 yorum