167,510 Görüntülenme
Hızlı ve Öfkeli 3 Tokyo Yarışı
6.0 IMDB Puanı
10 1 6 16593

Hızlı ve Öfkeli 3 Tokyo Yarışı

(The Fast and the Furious: Tokyo Drift)
  • Yapım Yılı
  • Ülke , ,
  • Yapım Şirketi Universal Pictures, Original Film
  • Film Süresi 104 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Chris Morgan
Ödüller 1 ödül & 4 Adaylık.

Serinin 2. filminin devam filmi olan “Hızlı ve Öfkeli 3: Tokyo Yarışı” 2006 senesinde izleyenleri ile buluşuyor. Serinin ilk iki filminde de gördüğümüz, yönetmenlerin değişmesi durumu bu film içinde geçerli kalıyor. Yönetmenlik koltuğuna bu sefer, serinin ilerleyen filmlerinde de sürekli göreceğimiz  Justin Lin oturmakta. Yazarlık tarafına bakıldığında ise bu filmden sonra ileriki zamanlarda çıkacak olan Hızlı ve Öfkeli filmlerinde de yer alan Chris Morgan bulunmakta.


Filmdeki başrol karakteri olan Sean Boswell rolünü Lucas Black canlandırırken, liseli bir genç olan Clay karakterini ise Zachery Ty Bryan oynuyor.


Yapımına 85 milyon dolarlık bir bütçe ayrılan filmin ünü ise 6.0 derecelik IMDb puanı ile kendini kanıtlayarak serinin bir önceki filmini geçmekte. Tokyo Yarışı, sadece açılış haftasında 23 milyon dolardan fazla gelir elde ederek “Arabalar” adlı filmin 33.7 milyon dolarlık ve “Nacho Libre” adlı filmin 28.3 milyon dolarlık gelirlerinin altında 3. Sıraya yerleşiyor. Japonya’ da sınırlı süreyle gösterime giriyor. Amerika Birleşik Devletleri gişesi 65 milyon dolardan fazla getiri sağlıyor. Uluslararasındaki gelirine bakıldığında ise 96 milyon dolardan daha fazla hasılat elde eden film, toplamda dünya çapında 158 milyon dolarlık rakamın üstüne çıkarak hasılat yapıyor.


Hızlı ve Öfkeli 3: Tokyo Yarışında ise; İnsanlar arasında sürekli dışlanan Sean Boswell (Lucas Black), kendini sürekli bir yabancı gibi hissediyor. Yarış hobisi olan Sean Boswell’in araba yarışlarına olan bu ilgisi, zaman geçtikçe kendisinin yetkililer arasında popüler bir hale gelmesini sağlıyor. Başarıları sayesinde bir sokak yarışçısı haline gelen Sean, yaşadığı yerde hapis cezasına çarptırılıyor. Amerika’da bulunan hapis cezasından kaçınmak için babasıyla birlikte Japonya’da, Tokyo’ya taşınan bir gencin maceraya sürüklenecek olan hikayesi ele alınıyor. Japonya’da da kendini gittikçe bir yabancıymış gibi hisseden Sean’ın ortama ısınması için tek birşey görmesi yetiyor, sokak yarışları. Psikolojik Filmler Zaten bu sporda zaferleri bulunan Sean, Tokyo’ ya gittiğindeyse bu sporun daha tehlikeli ve adrenalinli olan bir versiyonuyla karşılaşıyor.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

23 yorum