125,262 Görüntülenme
Hızlı ve Öfkeli 9 – F9
5.2 IMDB Puanı
10 1 6 12413

Hızlı ve Öfkeli 9 – F9

(F9)
  • Yapım Yılı
  • Ülke , ,
  • Yapım Şirketi Perfect Storm Entertainment, Original Film, One Race Films, Universal Pictures, Roth/Kirschenbaum Films
  • Film Süresi 143 dakika
Yönetmen
Senaryo Daniel Casey, Justin Lin, Alfredo Botello

Filmin Konusu: Milyonlarca izleyiciyi hiç sıkmadan ekran başına toplayan ve her saniyesinde aksiyonu yaşatan Hızlı ve Öfkeli serisinin 9. serisinde, Hızlı ve Öfkeli 3,4,5 ve 6. serisini yöneten, Tayvan asıllı yönetmen Justin Lin, bu seride izleyicilerini tekrardan televizyonları başına getiriyor. Bu seride Dom, oğlu Brian ve Letty ile herşeyi bir kenara bırakmış sakin bir hayat sürerken, bir anda geçmiş yaşamından gelen bir tehdit ile karşılacak ve yine eski günlerdeki gibi ekibini toplayıp bu tehditle başa çıkmaya çalışacak. Eski günleri unutup ailesi ile birlikte sakin bir hayat sürmek isteyen Dominic Torretto'nun artık tek amacı oğlu Brian'ı korumaktır. Fakat ne yapsada bir türlü geçmişinden kurtulamaz ve Cipher'in hedefi haline gelir. Siber suçlu ve bilgisayar korsanı olan Cipher, dünyayı yok edecek bir plan için Dom'un erkek kardeşi Jakob (John Cena) ile birlikte işbirliği yapar. Dom, ailesi ile birlikte bu ikiliyi durdurmaya çalışıyor.


Gişe Hasılatı rekor kırdı


25 Haziran 2021'de vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 9, Kuzey Amerika'da pandemi döneminde 70 milyon dolar ile en çok hasılat elde eden film oldu. Ve bir kez daha rekor elde etti. Hızlı ve Öfkeli 9, şu ana kadar dünya genelinde de 600 milyon doların üzerinde bir gelir elde etmeyi başardı. Film Türkiyede ise toplamda 693 bin 240 seyirci izlemine ulaştı.


Admin yorumu: Hızlı ve Öfkelinin diğer filmleri ile karşılaştırıldığında sanki biraz geri kalmış gibi hissediyorum. Aslında Aksiyon sahneleri var evet fakat senaryolar eskisi kadar heyecan vermiyor. Filmin serisi ilerledikçe, bazı kitlelerin beklentilerinden uzak bir hale gelmiş. Eskiye kıyasla sokak yarışlarıyla dolu bir filmden, izlemeye alışık olduğumuz aksiyon sahnelerinin bir biri ardına sıralanmış haline dönüşmüş. Bildiğiniz üzere Hızlı ve Öfkeli serisi bölüm 11'de son bulacak. Görüşümce geçmiş zamanda 4. ve 7. bölümde olduğu gibi, bu bölümde de gelecek zamanlarda vizyona girecek olan 10. ve 11. bölüm ile bir bağlantı kurulmaya çalışılmış. Gelecek böümlerle olan bu bağı kurabilmek için filmi farklı yerlere götürmeye çalışmışlar. Böyle yapılması bir yerde izleyicilerin gelecek bölümlere olan merakını, bir nebzede olsa azaltıyor diye düşünüyorum. Bu bölümde, her ne kadar karakterlerin rollerini durgun bulsamda (Film sonlarına yaklaştığından olsa gerek) yinede bir şekilde izlettiyorlar. Gişe rekorları kırmasına açıkcası şaşırdım çünkü benim de alışık olduğum sokak yarışları, kavgalar, dövüşler her ilerleyen bölümde biraz daha fazla azalmaya başlamış durumda. Film sonlanana kadar oyuncu kadrosu sayesinde izlettirmeye devam edecek gibi duruyor.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

47 yorum