175,060 Görüntülenme
Hızlı ve Öfkeli 5 Rio Soygunu
7.3 IMDB Puanı
10 1 8 17341

Hızlı ve Öfkeli 5 Rio Soygunu

(Fast Five)
  • Yapım Yılı
  • Ülke , ,
  • Yapım Şirketi Original Film, One Race Productions
  • Film Süresi 130 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Chris Morgan, Gary Scott Thompson
Ödüller 9 ödül & 21 Adaylık.

Son süratiyle ilerleyen, her filminde hızı gittikçe artan Hızlı ve Öfkeli film serisinin 2011 yapımlı devam filmi. Bu filmi de serinin bir önceki filminden tanıdığımız yönetmen olan Justin Lin yer alıyor. Chris Morgan ve Gary Scott Thompson ise yazarlık koltuklarında yerlerini almakta. 


Serinin devam filminde de oyuncu kadrosu çok değişmemiş durumda; Dominic Toretto karakteri Vin Diesel tarafından canlandırılıyor. Ünlü aktrist Jordana Brewster ise Mia karakterini oynamakta. Tyrese Gibson ise yeniden Roman karakterini canlandırarak ekran başında kendini gösteriyor. Tej karakterini Chris Ludacris Bridges oynarken, Vince rolünde ise Matt Schulze oynuyor. Filmin en önemli başrollerinden olan Brian O’Conner karakterini ise efsane aktör Paul Walker canlandırmakta.


Yıl 2011’ i gösterirken yayımlanmış bulunan filmin üretimi için harcanan bütçe önceki filmlerinden fazla olarak 125 milyon dolar değerinde. Rio Soygunu, ABD ve Kanada ülkelerinde 209.8 milyon dolar ve diğer ülkelerde ise 416.3 milyon dolar brüt gelir elde ediyor. Yani toplamda 626.1 milyon dolarlık hasılat yapıyor. Bununla beraber dünya çapında ise 2011 yılının en yüksek hasılat yapan 7. filmi olarak adını listeye yazdırıyor. Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu filmi, Hızlı ve Öfkeli serisinin dünya çapında en yüksek hasılat yapan filmi haline gelmiştir.


Serinin beşinci filminde ise; Artık eski bir polis haline gelmiş olan Brian O’Conner ve bir önceki filmde yaşanan olaylardan ötürü arkadaşı haline gelen Dominic Toretto’ nun kardeşi Mia Toretto ile birlikte Dom’u gözaltından kaçırdıklarından beri, yetkililerden kaçmak için sınırı geçmişlerdir. Rio de Janerio’da sonsuza dek özgürlüklerini kazanmadan önce son bir iş yapmaları gerekiyordur. Brian ve Dom, seçkin yarışçılardan oluşan araba yarışçılarından bir ekip kurarlar, peşlerinde olan federal ajan onları yakalamadan önce, ölmelerini isteyen yozlaşmış bir işadamıyla yüzleşmeleri gerektiğini bilirler.


Macera Filmleri Tehlikeli bir uyuşturucu baronu ve federal ajanın gözleri önünde özgürlüklerini satın almak için büyük bir soygun planlayan Dominic Toretto ve ekibini süratli bir yarış beklemektedir.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

14 yorum