169,844 Görüntülenme
Hızlı ve Öfkeli 8
6.7 IMDB Puanı
10 1 7 16856

Hızlı ve Öfkeli 8

(The Fate of the Furious)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Gary Scott Thompson, Chris Morgan
Ödüller 2 ödül & 12 Adaylık.

Seride sürekli olarak artırılmış olan yapım bütçesi Fast and Furious 8 filminde de artırılmaya devam ediyor ve bu maliyeti 250 milyon dolara kadar çıkartıyor. Bu bütçe ile elde ettiği gelir ise serinin diğer filmlerinin gerisinde kalmıyor. Sadece Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’ nde 226 milyon dolarlık gişe geliri elde eden film, ABD ve Kanada dışında kalan diğer ülke ve bölgelerde de 1.010 milyar dolarlık bir bütçe getirisi sağlıyor. Dünya çapında ise toplamda 1.236 milyar dolar gelir elde eden yapım, 250 milyon dolarlık üretim bütçesinin karşılığını fazlasıyla sağlamış durumda.


Yönetmeninin bu filmde de değiştiğini gördüğümüz filmin yönetmenlik koltuğunun başına F. Gary Gray oturmakta. Aynı zamanda da bir aktör olan F. Gary Gray’in, bu filmde istediği başarıyı sağladığını filmin elde ettiği gelirden rahatlıkla görebiliyoruz. Yapımın yazarlık kadrosunda ise oluşturulan karakterlerden ötürü Gary Scott Thompson’ın ismi geçerken, Chris Morgan’ın da ismi bu kadroda yer almakta.


Oyuncu kadrosunun zengiliğiyle bilinen yapımda; Deckard Shaw rolünü hepimizin tanıdığı Jason Statham oynarken, Hobbs rolünü ise herkesin en az bir kere de olsa beyaz perde ekranlarında gördüğü Dwayne Johnson oynamakta. Roman karakterini ise önceki filmlerden de tanıdığımız Tyrese Gibson ve aynı şekilde önceki filmlerde de sürekli olarak gördüğümüz güzel aktrist Michelle Rodriguez yeniden Letty’i canlandırıyor. Dom olarak bilinen Dominic Toretto’yu ise her zaman ki gibi Vin Diesel oynamakta.


Dominic Toretto ve Letty’nin evlenip, Brian ve Mia’nın emekli olduğu ve ekibin geri kalanının temize çıkması gibi olayların ardından, ekibimiz dünyayı dolaşmaya çıkıyor. Dünyayı gezen ekip, normal dünyadan bir parça yaşama olan hayallerini bir nebze de olsa gerçekleştirmeyi başarıyor. Fakat kısa bir süre sonra Cipher adlı gizemli bir kadın ortaya çıkıyor ve bu kadının Dom’u ekibin kalanına ihanet etmeye zorlamasıyla birlikte beklenmedik bir meydan okumayla karşılaşıyorlar. Onları birleştirip bir aile haline getiren adamı evine getirmek ve Cipher’in kaosunu serbest bırakmasını engellemek için tekrar birleşmeleri gerekiyor Müzikal Filmler .

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

11 yorum