127,122 Görüntülenme
Hızlı ve Öfkeli 7
7.1 IMDB Puanı
10 1 8 12576

Hızlı ve Öfkeli 7

(Furious 7)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Chris Morgan, Gary Scott Thompson
Ödüller 1 Golden Globe Adaylığı. Diğer 33 ödül & 34 adaylık.

Fast and Furious 7, Hızlı ve Öfkeli serisinin hayranları ve sevenleri tarafından en çok beklenen filmidir. Bu beklentinin sebebinden bahsetmeden önce filmin IMDb puanına bakalım. Bu bölüm, 7.1 Seviyesinde bir IMDb puanı elde ederek önceki filmlerin önüne geçmeyi başarmıştır. 


Yönetmenlik koltuğunu ise seriden alışkın olduğumuz şekilde tekrar başkası devralmıştır. Bu sefer filmi, 14 ödülü ve 13 ödüle de adaylığı bulunan ünlü yönetmen James Wan’ın yönettiği görülüyor. Aktör kadrosuna bakacak olursak bu filmde de bir isim hariç çok birşey değişmiyor.


Filme ünlü erkek oyuncu Jason Statham dahil oluyor ve Deckard Shaw adlı karakteri oynamaya başlıyor. Hızlı ve Öfkeli filmlerinin haricinde “Tetikçi” ve “Meg: Derinlerdeki Dehşet” adlarındaki filmlerden de bildiğimiz ünlü aksiyon aktörü Jason Statham’ın başarısı da filmde dikkat çekiyor. Letty olarak Michelle Rodriguez oynarken, Mia ve Roman karakterlerini ise sırasıyla Jordana Brewster ile Tyrese Gibson oynamakta. Bir önceki filmde Hobbs olarak gördüğümüz ünlü erkek oyuncu Dwayne Johnson ise bu yapımda da Hobbs olarak karşımızda.


Filmin efsaneleşen ismi Brian O’Conner ise bir araba kazasında hayatını kaybeden Paul Walker tarafından canlandırılıyor. 


190 Milyon dolarlık bütçesi ile yapılan ve yayımlanan film zaman geçtikçe Kuzey Amerika çapında bakıldığında Hızlı ve Öfkeli serisinin en çok hasılat getiren filmi haline gelmiş bulunmakta. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da 353 milyon dolar ile toplam gelirinin %23.3’ünü oluştururken, kalan ülkelerde ise 1.162 milyar dolarlık büyük bir rakam ile %76.7’ sini oluşturuyor. Toplamda ise sadece 190 milyon dolarlık bütçesi ile 1.515 milyar dolarlık dünya çapında gelir elde ediyor.


Uluslararası bir terörist olan Owen Shaw (Luke Ewans), Dominic Toretto (Vin Diesel), Brian O’Conner (Paul Walker) ve ekibin geri kalanı, daha normal hayatlara dönebilmek için ayrılmışlardır. Owen’in ağabeyi Deckard Shaw (Jason Statham) intikama susamıştır. Komadaki kardeşi için Dominic Toretto ve ailesinden intikam almak isteyen Shaw, ekibin başına bela olmak üzeredir.


 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

18 yorum