2,015 Görüntülenme
Ay Harekâtı
6.3 IMDB Puanı
10 1 7 179

Ay Harekâtı

(Moonraker)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi United Artists, Eon Productions Ltd., Danjaq Productions
  • Film Süresi 126 dakika
Yönetmen
Senaryo Christopher Wood, Ian Fleming, Gerry Anderson
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 1 ödül & 6 adaylık. total

Aksiyon, macera ve bilim kurgu öğelerini bir arada ilk defa bulunduran bir 007 filmi olan bu yapımda Lewis Gilbert yine filmin yönetmen koltuğunda bulunurken, Christopher Wood ve Gerry Anderson isimleri de Fleming’in ünlü romanından yapımı senaryoya uyarlamışlardır. Yine Rober Moore’un en ön sırada yer aldığı başrol oyuncu kadrosunda Moore’a, Lois Chiles ve Michael Lonsdale isimleri eşlik etmektedir. 


007 James Bond: Ay Harekâtı isimli bu bölümde ünlü casus 007 dünyada bir bölge yerine uzayda savaşa hazırlanmaktadır. Bu görevindeki güzel yardımcısı ise Doktor Holly Goodhead’dir. Drax Endüstrilerinin uzaya fırlatmış olduğu araç bir an da ortadan kaybolmuştur ve bu görev için de en iyi isim olan 007 göreve çağırılmıştır. Bu olayı kimin gerçekleştirebileceğini ise anlamak o kadar da zor olmuyor çünkü zaten Drax şirketinden başka herhangi bir şirketin bunu yapmak için sebebi bulunmuyor. Ünlü ve kaçık milyarder Sir Hugo Drax uzayda bir üst inşa etmiştir ve bu üsse de dünyada bulunan en yakışıklı erkekler ile en güzel kadınları toplamaktadır. İstediği kadar insanı bir araya getirdikten sonra Sir Hugo Drax’un amacı dünyayı tamamen ortadan kaldırmaktır. Nükleer bomba kullanarak dünyadaki insanları yok etmeyi ve belli bir süre sonra da gemisinde bulunan insanlar ile dünyaya geri dönüp burada sadece güzel insanlardan oluşan yeni bir tür yaratmayı planlayan Sir Hugo Drax yanına yardımcısı Köpekbalığı lakaplı dev korumasını da almayı ihmal etmiyor. 


007 ise Sir Hugo Drax’in bu korkunç planını öğrendiğinde yanına güzel Doktor Holly’de alarak bu kaçığın peşine düşer. Tabi Sir Hugo Drax takıntı olduğu kadar zengin de bir adamdır ve 007’nin onun yaklaşması o kadar da kolay olmayacaktır. Köpekbalığı lakaplı dev adamla bir kez daha kozlarını paylaşmak zorunda kalacak olan 007’yi ise zorlu bir macera beklemektedir.


 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum