2,286 Görüntülenme
Altın Göz
7.2 IMDB Puanı
10 1 8 219

Altın Göz

(GoldenEye)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Ian Fleming, Michael France, Jeffrey Caine
Ödüller 2 ödül & 8 Adaylık. total

Xenia ile General Oumurov, Rusya’da bulunan çok gizli bir radar üssüne saldırıp, herkesi öldürüp bir de GoldenEye adı verilen gizli bir askeri silahın kodlarını ele geçirdiklerinde, 007’nin yeni görevi de belli olmuştur. Ancak 007 bu defa rakip takımdaki eski düşmanı 006 ile karşı karşıya gelecek ve GoldenEye’ın dünya üzerinde kullanılmaması için büyük bir savaş verecektir. 


James Bond: Altın Göz adlı dublajı da hazırlanmış olan bu 007 bölümünde, Bond’un bu defa ki görevinde karşısında eski rakibi ve ülkesinden nefret eden 006 lakaplı ajanda bulunmaktadır. Xenia ile General Oumurov sonunda çok özel bir helikopteri çalmayı başarmışlardır ve bu güçlü helikopter sayesinde de Rusya radar üssüne düzenledikleri saldırı da başarılı olurlar ve üs de bulunan herkesi yok ederler tabi bir kişi hariç. 007’yi öldürmeyi başaramayan Xenia ile General Oumurov oyalanmadan GoldenEye adı verilen ve eğer kötü ellere geçerse dünyaya devasa bir manyetik şok dalgası göndererek yerle bir edebilecek cihazın erişiminde kullanılacak kodları da alır ve kaçarlar. GoldenEye uzayda konuşlandırılmış bir silahtır ve ancak bu kodlar sayesinde kullanılabilir. 


007 bu olayın ardına asla durmaksızın Xenia ile General Oumurov’un peşine düşer ve onları her an takibe alır. Fakat 007’nin bir şekilde uygulamaya koyacağı her plan önceden bilinmektedir ve bu da 007’nin birçok defa başarısız olmasına neden olur. Bu da yetmezmiş gibi eski düşmanı 006’da, 007’nin ölmesi için tuzaklar kurmaktadır. 007 ise bu defa ki görevinde çok daha hızlı ve çok daha kurnaz olmalıdır yoksa dünyanın sonunu getirecek bu kodların kullanılması sadece an meselesidir.


GoldenEye orijinal ismiyle de sitemizde yer alan bu bölümde yönetmen koltuğundaki isim Martin Campbell’dir. Senarist ekibi de değişen filmde Michael France ve Jeffret Caine isimleri yer almaktadır. Tüm ekip gibi 007 karakterine hayat veren isminde değiştiği oyuncu kadrosu ise Pierce Brosnan, Sean Bean ve Izabella Scorupco isimlerinden oluşmaktadır.


 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın