4,739 Görüntülenme
Quantum of Solace
6.6 IMDB Puanı
10 1 7 439

Quantum of Solace

Kategori
Yönetmen
Senaryo Paul Haggis, Neal Purvis, Robert Wade
Ödüller 4 ödül & 32 Adaylık. total

James Bond serisinin devam filmi olan 007 James Bond Solace Kuantumu adlı yapım IMDb’ den aldığı puan bir önceki James Bond filmine göre düşüşe geçerek 6.6 ile sınırlı kalmış durumda. Yönetmenliğini Altün Küre ödülü kazanmış olan Marc Foster’ın aynı zamanda da 6 farklı birinciliği ve 13 farklı adaylığı bulunmakta. Bu yapımın yazarlığında ise; önceki filmlerden de tanıdığımız Robert Wade ve Neal Purvis bulunmakta. Bu iki ismin yanında yer alan bir diğer senaryo yazarı ise 2 kez Oscar Ödülü kazanmış olan, 48 ödül ve 54 kez de birçok farklı konuda adaylığı bulunan ünlü yazar Paul Haggis.


Yapım için harcanan miktar 220 milyon dolar olarak belirtilen film önceki filmiyle kıyaslanınca gerilemiş olsa bile yine de kayda değer bir başarı elde etmeyi sağlıyor. Kanada ve Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan 3.451 farklı sinemada, henüz açılış gününde 27 milyon dolar brüt gelir elde etmiş bulunmakta. 7 Kasım 2008 tarihinde Birleşik Krallık’ta 39.3 milyon, Fransa’ da 16.5 milyon ve Almanya da ise 7.7 milyon dolar gelire sahiptir. Film, İsviçre, Finlandıya, Birleşik Arap Emirlikleri, Nijerya, Romanya ve Slovenya’da rekorlar kırmıştır.


James Bond filmlerinin ve karakterinin artık yeni yüzü olmaya iyice başlamış olan ünlü aktör Daniel Craig bu filmde de karşımıza James Bond olarak çıkmakta.  Camillie rolünde ise Olga Kurylenko oynamakta. Filmde göreceğimiz bir diğer karakter olan Dominic Greene rolünü ise Mathieu Amalric oynuyor. M olarak bilinen karakteri ise önceki filmlerden bildiğimiz Oscar Ödüllü ünlü aktrist Judi Dench bir kere daha canlandırıyor.


Ajanı James Bond (Daniel Craig); Vesper Lynd’in ölümünün ardından çıkacağı bir sonraki görevini daha şahsi bir meseleye yani kişisel bir hale getirir. Sevgilisine şantaj yapanlardan intikam almak için peşlerine düşmesi sonucunda kendisini, Vesper’ı zorlayan organizasyonun kilit üyelerinden birisi olan acımasız işadamı Dominic Greene’e (Mathieu Amalric) doğru giderken bulur. Bu gizemli örgütün, bir ülkenin en değerlisi haline gelmiş olan kaynağını elimine etmesini engellemeye çalışırken tehlike ve ihanetlerle dolu bir mayın tarlasında gezmesi gerektiğinini öğrenir.


 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum