3,175 Görüntülenme
Başka Gün Öl
6.1 IMDB Puanı
10 1 7 373

Başka Gün Öl

(Die Another Day)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Ian Fleming, Neal Purvis, Robert Wade
Ödüller 6 ödül & 36 Adaylık.

007 James Bond bu sefer kendisini 14 ay boyunca hapse tıkan bir olayın ortasında bulur. Kuzey Kore bölgesinde görevdeyken ihanete uğradığı için yakalanan Bon bunun bedelini on dört hapis yatarak öder. 007’nin ülkesine dönmesi için araya giren üsleri 007 karşılığında Zao isimli suçluyu takas ederler. Ancak 007’nin yeni görevi bu sefer takas yüzünden serbest kalan Zao’yu bulmaktır. Fakat bu sırada Kuzey ve Güney Kore arasında savaşa neden olabilecek başka bir oyunun içine düşen 007, karşısında manyak milyoner olan Gustav Graves’i bulur. Bu kaçık milyoner ise akla hayale gelmeyen planlar ile savaşlar başlatmak ve kendi milyonlarına milyonlar katmayı istemektedir.


007 olayın merkezinde Gustav Graves isimli adamın olduğunu anladığında milyonerin peşine düşer. Ancak onu bulması için İzlanda’ya gitmesi ve buzdan yapılmış evini bulması gerekmektedir. Bond uzun bir maceranın ve tehlikeli birçok olayın ardına milyonerin inini bulmayı başarıyor ve burada gördüğü çok tehlikeli bir silah karşısında bu adamın sandığından çok daha tehlikeli bir adam olduğunun farkına varıyor. Yanına Jinx Johnson isimli güzel Amerikan casusunu da alıp, Gustav Graves’in peşine düşüyor ve asıl macera da başlamış oluyor. 007 en başta kendisine ihanet eden ve on dört hapis yatmasına neden olan kişiyi bulacak mı? Bond’un yakalanmasındaki asıl amaç Zao’nun takas olarak alınması mıydı? Zao’nun bu olup bitenlerle ne gibi bir ilgisi vardı? Bond manyak milyoner kötü bir şey yapmadan onu durdurmayı başaracak mıydı? 


Türkçe dublajı ile 007 James Bond: Başka Bir Gün Öl ismiyle izleyeceğiniz ve Bond serisinin 20. filmi olan bu yapımda Lee Tamahori filmin yönetmen koltuğundaki isimdir. Ian Fleming’in romanındaki karakterlerden yapımın senaryosunu oluşturan isimler ise Neal Purvis ve Robert Wade isimleridir. Yine 007 olarak Pierce Bronsnan filmdeki yerini alırken, Brosnan’a başrol kadrosunda Halle Berry ve Rosamund Pike isimleri eşlik etmektedir.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın