1,471 Görüntülenme
Günışığında Suikast
6.7 IMDB Puanı
10 1 7 178

Günışığında Suikast

(The Living Daylights)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Richard Maibaum, Michael G. Wilson, Ian Fleming
Ödüller 3 ödül & 4 Adaylık.

007 James Bond: Günışığında Suikast isimli aksiyon ve macera dolu dublajlı filmde 007 bu sefer de tehlikeli görevlerden bir tanesine başlamak üzeredir. Gititği her yerde maceranın ve güzle kadınların peşini bırakmadığı 007’nin yeni görevi ise üst düzey bir konumda bulunan bir Sovyet Generalinin kaçmasına yardım etmektir. 007, Generalin kaçmasına yardım etmiştir ve general bir süre radarlardan kurtulmayı başarmıştır ancak asıl olaylar generalin yeniden yakalanmasından sonra gelişir. Çünkü generali yakalamakla hatta öldürmekle görevli olan taraf aslında bir müttefiktir. 


General yakalandığında 007 Generali bir çellocunun elinde bulur ve yeniden onu kurtarır. 007, böyle bir görevde neden bir müttefikin bulunduğunu merak ettiğinde ise gerçek olaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar. 007, General Koskov’u yeninde bulur ve bu sefer görevi gereği onu Afganistan’a götürmesi gerekmektedir. General Koskov bu bölgede bulunan ve bir silah tüccarı olan Brad Whitaker isimli adamla yüzleşmek zorundadır. 007’yi artık bu noktadan sonra büyük bir macera ve aksiyon beklemektedir. Bakalım 007 bu sefer de olayların gizemini çözebilecek midir? Neden bir müttefik bir diğer müttefik Generalini öldürmek istemiştir? General neden en başından bu yana Rusya’dan kaçmaya çalışmaktadır? General ve Koslov arasındaki sır perdesinin ardında yatan gerçekler nelerdir? 


Orijinal adı The Living Daylights olan ve 007’nin yeni bir macerasını anlatan bu bölümde yönetmen koltuğunda yine tanıdık bir sima olan John Glen ismi bulunuyor. Son filimde de birlikte çalışan senaristler yani Michael Wilson ve Richard Maibaum isimleri yine ünlü yazarın romanından hikâyeyi senaryolaştıran isimler olarak karşımıza çıkmaktalar. Bu sefer ki as başrolde bulunan ve 007 James Bınd karakterine hayat veren aktör ise Timothy Dalton. Dalton’a filmde Maryam d’Abo ve Jeroen Krabbe isimleri eşlik etmekteler. 


 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın