1,502 Görüntülenme
Beni Seven Casus
7.1 IMDB Puanı
10 1 8 162

Beni Seven Casus

(The Spy Who Loved Me)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi United Artists, Danjaq Productions
  • Film Süresi 125 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Christopher Wood, Richard Maibaum, Ian Fleming
Ödüller 3 Oscar Adaylığı. 3 ödül & 11 adaylık. total

007 bu sefer ki macerasında sadece bir katilin, uyuşturucu çetesinin ya da elmas avcılarının peşinde değildir. 007 bu defa çok daha tehlikeli bir olayın ve bu olayın ardındaki beynin peşindedir. Çünkü 007 zamanında olayları çözemez ve kendinden bekleneni yapamaz ise New York ve Moskova şehirleri içindeki insanlarla birlikte yerle bir olacaktır. 007 James Bond: Beni Seven Casus isimli dublajını önceden hazır ettiğimiz filmde 007 bu macerasını yalnız değil güzel Rus Binbaşısı Anya Amasova ile birlikte sürdürecektir. 


007’nin yeni görevi Kraliyet Donanması olan Polaris isimli denizaltının nerede olduğunu bir an önce bulmaktır. Çünkü Polaris çok tehlikeli bir denizaltıdır. Bunun nedeni ise Polaris kaybolduğunda içerisinde 16 tane nükleer bomba taşıyor olmasıdır. Polarisin içindeki bombalar ise iki büyük şehri yok etmek için yeterlidir. Bunu duyunca hemen görevi kabul eden 007, yanına verilen Rus Binbaşı Anya Amasova ile birlikte olayı araştırmaya başlar. Bunun nedeni ise bu kayıp on altı bombanın sadece New York değil aynı zaman da Moskova için de kullanılacağı istihbaratının gelmiş olmasıdır. Ama 007 kendisini Binbaşı Anya Amasova’ya karşı korumak zorundadır zira 007 görevlerinden birinde Binbaşının sevgilisini görevi gereği öldürmüştür. 007 ve Binbaşı araştırmaya başladıklarında böyle bir deliliği sadece Karl Stromberg adındaki bir kaçığın yapabileceğini öğrenirler ve hedeflerinin kim olduğunu öğrendikten sonra 007 ve Binbaşı için bu korkunç ve zor görev de başlamış olur. Ama 007 sadece Binbaşı veya kaçık Karl Stromberg için aynı zamanda sadık uçağı ve metal dişlere sahip olan dev koruması Köpekbalığı lakaplı adam için de dikkatli olmalıdır. 


Tam üç defa Oscar’a aday olan ve üç ödül kazanıp ayrıca da 11 film ödülüne adaylığını koyan ve orijinal adı da The Spy Who Loved Me olan yapımda bu defa yönetmen koltuğundaki isim Lewis Gilbert’dir. Ian Fleming’in karakterlerinden esinlenilen senaryoyu ise Richard Maibum ile Christopher Wood isimleri hazırlamışlardır. Bu muhteşem filmde Roger Moore, Barbara Bach ve Curd Jürgens isimleri ise filmin başrol oyuncu kadrosunu oluşturan simalardır.


 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum