1,510 Görüntülenme
Senin Gözlerin İçin
6.7 IMDB Puanı
10 1 7 171

Senin Gözlerin İçin

(For Your Eyes Only)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi United Artists, Danjaq Productions
  • Film Süresi 127 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Richard Maibaum, Michael G. Wilson, Ian Fleming
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 2 ödül & 5 adaylık. total

007’nin bu macerası bir gemi battıktan sonra başlayacaktır. Çünkü bu geminin içinde bulunan bir cihaz nükleer bomba dolu başka bir denizaltının kontrolünü sağlayan cihazdır ve bu cihazın bulunması hayati önem taşımaktadır. Bu sırada olayı öğrenen ve cihazın peşine düşen Rus ajanları da 007’yi aşmak ve cihaza Bond’dan önce ulaşmak için çabalamaktadırlar. 


Dublajı ile izleyebileceğiniz Senin Gözlerin İçin isimli filmde 007 bu sefer güzel Melina ile birlikte çalışacaktır. Melina’nın ailesi gözleri önünde katledilmiştir ve onun ölmemesi ile birilerinin işleri yarım kalmıştır ve bu yüzden de Melina sürekli saldırı altındadır. Melina’nın ailesinin katledilme emrinin ise Aristoteles Kristatos tarafından verildiği konusunda şüpheler vardır. Aristoteles Kristatos ise Milos Colombon ile birlikte cihazın peşine düşen kişiler listesinde yer almaktadır. Bu yüzden 007 yanına güzel Melina’yı da alarak hem cihazın peşine düşer hem de bu sırada Melina’yı koruma görevi üstlenir. Bu sırada cihaz yüzünden ortam iyice karışmıştır ve 007 kimin dost kimin düşman olduğunu da çözmek zorundadır. 


For Your Eyes Only orijinal ismiyle sizlerle olacak yapımda bu sefer ki yönetmen John Glen’dir. "For Your Eyes Only" and "Risico" isimli Fleming’in kitabından yapımı senaryoya uyarlayan isimler ise Michael G. Wilson ile Richard Maibum isimleridir. Yine tanıdık 007 aktörlerinden olan Roger Moore’u gördüğümüz başrol oyuncu kadrosunda Moore’a, Topol ve Carole Bouquet isimleri eşlik etmektedir. Melina’nın ailesini kim neden katletmiştir? Meline ve bu cihaz arasındaki bağlantı nedir? Eğer cihaz zamanında doğru ellere geçmezse neler olacaktır? 007 hem bu cihazı zamanında bulup hem de aynı zamanda güzel Melina’yı korumayı başarabilecek midir? Böyle hassas bir durumda Ruslar hangi tarafta yer almaktadır? 007 zamanı geldiğinde doğru kararları verebilecek midir?


 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın