15,090 Görüntülenme
Ölmek İçin Zaman Yok
7.5 IMDB Puanı
10 1 8 1410

Ölmek İçin Zaman Yok

(No Time to Die)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi B25, Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), Danjaq Productions, Eon Productions Ltd., Universal Pictures, Cinesite Animation
  • Film Süresi 163 dakika
Senaryo Neal Purvis, Robert Wade, Cary Joji Fukunaga

007 sonunda uzun zamandır beklediği emekliliği elde etmiştir ve artık huzur içinde yaşamın tadını çıkartmaktadır. 007 emekli olduktan sonra dünyanın en güzel ülkelerinden birisi olarak Jamaika’da kendisine güzel bir hayat kurmuştur ve olabilince çok beladan uzak durmaya çalışmaktadır. Bu bölgede kendine yavaş yavaş bir çevre de edinmeye başlayan Bon, normal bir yaşamın rahatına alışmak üzeredir ancak bu durumu uzun sürmez çünkü hiç beklenmedik bir kişiden hiç beklenmedik bir haber alan Bond, yeniden silahını eline almak zorunda kalır. 


James Bond, Jamaika’daki emeklilik hayatına alışırken bir an da eski dostu Felix Leiter’dan bir yardım çağrısı alır. Bu haber üzerine şaşıran ve beklemeyen Bond hemen neler olduğunu anlamak ister. Sonunda eski dostuyla buluşan 007, Felix’in acilen kendisinin yardımına ihtiyacı olduğunu söyler. Felix, önemli bir bilim insanının kaçırıldığını ve hemen bulunması gerektiğini söyler ancak Felix olayın detayları konusunda 007’yi uyarmaz. Bond görevi dostu için kabul eder ve bilim insanını bulmak için işe koyulur ancak Bond olayın derinine indikçe bu olayın kaçırılan bir bilim insanından çok daha fazlası olduğunu anlar. Bond bu işin sonunda deli bir dahi olan Lyutsifer Safin isimli bir adamın olduğunu keşfeder. Safin teknolojik silahlarla donatılmıştır ve aklında da tek bir plan bulunmaktadır bu planda insanları yok etmektir. Safin bir noktada Bond ve kendisini aynı kefeye koyar ve Bond’un da kötüleri yok ettiğini ve kendisinin sadece biraz daha dikkatlice ve daha çok sayıda bunu yapacağını söyler. 007 bu lafları duyduktan sonra Safin’in aklını kaçırmış bir adam olduğunu ve bu yüzden de çok tehlikeli olduğunu anladığında hiç durmaksızın Safin’i ele geçirmek için harekete geçer. 


Ölmek İçin Zaman Yok ismiyle dublajlı olarak izleyeceğiniz filmde Cary Joji Fukunaga filmin yönetmenlik görevini üstlenirken, Fukunaga ile birlikte Neal Purvis ve Robert Wade isimleri de filmin senarist kadrosundaki isimlerdir. Daniel Crag’in, 007’ye hayat verdiği filmde Ana da Armas ve Rami Malek isimleri de filmdeki başrol oyuncu kadrosunda bulunan simalardır.

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

16 yorum