1,603 Görüntülenme
Ölüme Bir Bakış
6.3 IMDB Puanı
10 1 7 127

Ölüme Bir Bakış

(A View to a Kill)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Richard Maibaum, Michael G. Wilson, Ian Fleming
Ödüller 2 ödül & 5 Adaylık.

007 James Bond: Ölüme Bir Bakış dublajlı filminde 007’nin can düşmanı bu sefer Max Zorin adındaki ve korkunç planlara sahip olan bir milyonerdir. Zorin milyonlarına milyonlar katmak için acımasız ve sadık yardımcısı May Day ile birlikte korkunç planlar yapmaktadır ve sonunda ana planını oluşturup dünyanın sayılı iş adamlarını bir araya getirir. Zorin iş adamlarına yaratacağı bir deprem sayesinde Silicon Vadisi adıyla bilinen ve dünya teknoloji merkezi olma özelliğine sahip bölgeyi yok edeceğini bu sayede de onunla birlikte ona katılan iş adamlarının da teknolojiyi ellerinde tutabileceklerini söyler. Zorin ayrıca dünya mikroçip pazarını da kendine ayırmıştır. 


Zorin iş adamları ile birlikte bu konuyu konuşur ve kendilerine 100 milyon dolar ve bunun yarısı kadar daha sonrasında vermeleri karşılığında teknoloji pazarından sonsuz şekilde yararlanabileceklerini söyler. Fikrini delice ve aşırı pahalı bulanlar ise o odadan çıkmakta ancak evlerine bir daha dönememektedirler. Olayların bu safhada olduğunu haber alan 007 hemen görev başına gelir ve Zorin’i durdurmak için harekete geçer. Ancak 007’nin işi o kadar kolay olmayacaktır ve 007, San Fransisko, Londra, Paris, Sibirya ve daha birçok farklı şehirde Zorin ve yardımcısı May Day ile mücadele etmek zorunda kalacaktır.


A View to a Kill orijinal ismiyle de sitemizde sizler için hazır etmiş olduğumuz yapımda John Glen yine bu aksiyon dolu Bond filmde yönetmenlik görevini üstlenen isimdir. Ünlü yazar Ian Fleming’in, From A View to a Kill isimli romanında yapımı beyaz perdeye senaryolaştıran isimler ise daha önceki bölümlerde olduğu gibi Richard Maibum ve son birkaç Bond filminde senaryo ekibinde yer almış olan Michael G. Wilson ismi bulunmaktadır. Roger Moore’un yanı sıra bu defa başka bir dev ismi ağırlayan filmde Oscar ödüllü Christopher Walken’da yer almaktadır. Moore ve Walken’ın yanında ise Tanya Roberts ismi başrol oyuncu kadrosundaki bir diğer isimdir.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum