8,968 Görüntülenme
Skyfall
7.7 IMDB Puanı
10 1 8 831

Skyfall

Kategori
Yönetmen
Senaryo Neal Purvis, Robert Wade, John Logan
Ödüller 2 Oscar Kazandı. 67 ödül & 123 adaylık. total

2018 Yapımı olan ve hepimizin bir kere de olsa beyaz perdede gördüğü 007 James Bond serisinin bir üyesi Skyfall’ın yönetmenliğini seriye yeni bir isim olan Sam Mendes yapıyor. Ünlü yönetmenin Oscar Ödülü dışında daha 55 farklı birincilik ödülü ve tam 68 adet de adaylığı bulunmakta. Yazarlık koltuklarında ise yeniden James Bond serisi altında önceden gördüğümüz ve tanıdığımız Neal Purvis, Robert Wade bulunmakta. Ian Fleming’de tekrardan yazarlar listesinde görülüyor. Bu isimlerin yanında yer alan bir diğer ünlü yazarımız ise; Tamı tamına 3 adet Oscar Ödülü bulunan John Logan.


IMDb’ den aldığı puan 7.7 olan Skyfall filmi, kendisinden bir önce çıkmış olan “007 James Bond: Solace Kuantumu“adlı yapımın 6.6’ lık puanını geçmiş durumda. 200 Milyon dolarlık bütçesi ile çıkışı sağlanan filmin toplam dünya çapında geliri ise 1 milyar 110 milyon dolar olarak gösteriliyor. Açılış haftasında 25 farklı yerde 80.6 milyon dolar kazanmıştır. Birleşik Krallık’ ta yaptığı haftasonu açılışında ise 20.1 milyon avro kazanarak, “Cumadan Pazara” konusunda “Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2” adlı yapımdan sonra olan ikincilik sırasında yerini almaktadır. Ayrıca Skyfall adlı yapım 1 milyar doların üstünde brüt gelir elde eden ilk James Bond filmi olmuştur. Bu sayede de James Bond serisinin en çok gelire sahip olan filmi haline gelmiş bulunmaktadır.


Serinin bu filminde de James Bond karakterini, karakterin kendisiyle oldukça bağdaştırılmış olan Daniel Craig oynamakta. Ünlü kadın oyuncu Judi Dench’i ise bu filmde de M karakterini oynarken görüyoruz. 1 Oscar Ödülü, yüzü aşkın birincilikleri bulunan ve “İhtiyarlara Yer Yok” adlı yapımdan bildiğimiz Javier Bardem ise Silva karakterini canlandırıyor. Harry Potter serisinden bildiğimiz Lord Voldemort karakterini oynayan 2 adet Oscar’a sahip Ralph Fiennes ise Gareth Mallory olarak karşımıza çıkıyor.


Aksiyonun eksik olmadığı 007 James Bond: Skyfall filminde de Bond, James Bond’un başına gelenler; Son görevi korkunç şekilde yanlış gitmesiyle olayların felakete sürüklenmesine yol açıyor. Dünyanın dört bir yanına dağılmış durumda olan gizli ajanlar açığa çıkmaya başlarlar. M, geçmişi tarafından avlanmaya başladığında, güvenebileceği tek adam olan James Bond’a döner. Bond’un, M’ye olan sadakati test edilmeye başlar. Bu sadakat uğruna yapabilecekleri ve yetenekleri bir kez daha sınanmak zorundadır.


 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

5 yorum