5,829 Görüntülenme
Spectre
6.8 IMDB Puanı
10 1 7 548

Spectre

Kategori
Yönetmen
Senaryo John Logan, Neal Purvis, Robert Wade
Ödüller 1 Oscar Kazandı. 8 ödül & 37 adaylık. total

007 James Bond: Spectre, serinin bir önceki filmi olan “007 James Bond: Skyfall (2012)” adlı filmin yakaladığı başarının ardından, 6.8 değerindeki IMDb puanı ile gerilediği gözlemlenen dünya çapında hak edilmiş bir üne sahip olan James Bond serisinin; 2021 Tarihinde vizyona gireceği söylenen “007 James Bond: Ölmek için Zaman Yok” filmi çıkana kadar son filmidir. James Bond adı altındaki serinin yönetmenlik koltuğunda görmeye alıştığımız Sam Mendes, bu filmde de bir kez daha yapımın başına geçiyor. Yazarlık kadrosu ise biraz kalabalık. Sahne oyunu kısmında önceki filmlerden de bildiğimiz; John Logan, Neal Purvis ve Robert Wade bulunmakta. Bu isimlerin yanında Jez Butterworth’de yer alıyor. Hikaye kısmında ise John Loag, Neal Purvis ve Robert Wade’in yanında yaratılan karakterlerden ötürü Ian Fleming’in de adı yeniden geçmekte.


 “Zincirsiz” adlı yapımdan tanıdığımız 2 Oscar Ödülü bulunan ünlü aktör Christoph Waltz Blofeld’ in yeni yüzü olarak karşımıza çıkarken, M rolünün yeni ismi Ralp Fiennes oluyor. Madeleine karakterini Lllea Seydoux canlandırmaktayken, hepimizin çok sevdiği James Bond karakterini ise yine ve yeniden Daniel Craig oynamakta.


Serinin bu son filmi için net bir bütçe miktarı bulunmamakta. 245 Milyon dolar civarı olarak söylenen ve 300 milyon dolara kadar ulaşabilen bir üretim bütçesine sahip olarak Bond serisinin en pahalıya yapılmış olan filmi olarak adına yer ayırtıyor. Serinin Skyfall adlı filminden sonra en yüksek ikinci brüt geliri elde eden film oluyor. Birleşik Krallık’ ta 135.5 milyon dolar ve Kuzey Amerika’da ise 200.1 milyon dolar gelir elde eden film, diğer bölge ve ülkeleri de dahil edince dünya çapında toplam 880.7 milyon dolar gelir elde etmiş bulunuyor.


Sırlarını sadece izleyenlerin bildiği gizli ajan olan James Bond; Geçmişinden gelen şifreli bir mesaj sayesinde SPECTER adlı uğursuz bir örgütün varlığını ortaya çıkarma amacıyla yola çıkar. Bond, SPECTER’ın damarına doğru emin adımlarla ilerlerken, kendisi ve aradığı düşman olan Blofeld (Christoph Waltz) ile arasında hiç iç açıcı olmayan tüyler ürpertici bir bağ bulur.


 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

6 yorum