2,068 Görüntülenme
Yarın Asla Ölmez
6.5 IMDB Puanı
10 1 7 197

Yarın Asla Ölmez

(Tomorrow Never Dies)
Kategori
Senaryo Bruce Feirstein, Ian Fleming
Ödüller 6 ödül & 10 Adaylık.

Elliot Carver dünya medya imparatoru olmaya kafayı takmış bir adamdır ve bunun için de yapmayacağı şey yoktur. Carver’ın dünya medya imparatoru olması için de önünde sadece tek bir engeli kalmıştır bu engel de Çin’de yayın haklarını satın almaktır. Ancak Çin asla böyle bir teklife bile yanaşmamaktadır ve Çin’in bu tavrı karşısında Carver şeytani bir plan ile ortaya çıkar. Carver’a göre eğer İngiliz ve Çin suları üzerinde bir şekilde bir çatışmayı başlatabilirse bu durumun 3. Dünya Savaşına neden olacağını ve bu karışıklıkta da kendisinin Çin için savaşta gerekli parayı temin edip yayın haklarını satın almasına neden olacağını düşünmektedir. 


Elliot Carver bu planını hiç bekletmeden devreye soktuğunda ise İngiliz ve Çin sularında havalar iyice ısınmaya başlar. Fakat olayın iç yüzünü araştırmak için 007 göreve çağırılır. 007 durumu araştırdıktan sonra Carver’ın neler çevirdiğini öğrenir ve şimdi de sıra Carver’a çok geç olmadan yaklaşmaktadır. Fakar 007, Carver’ın bulunduğu bir davete gittiğinde Carver’ın yeni karısının aslında kendisinin eski sevgilisi olduğunu görür ve tabi eski sevgilisi de 007’yi görür. Bir zaman önce 007 eski sevgilisi Paris’e hemen döneceğini söyleyip ortadan kaybolduğu için Paris, 007’yi gördüğünde intikamını almadan edemez. 007 bu zamanla olan yarışında yanına Wai Lin isimli güzel bir kadını da alacak ve yaklaşan 3. Dünya Savaşını durdurmak için büyük ve aksiyon dolu bir maceraya başlayacaktır.


007 James Bond: Yarın Asla Ölmez ismiyle ve dublajlı olarak da izleyebileceğiniz filmde Roger Spottiswoode filmin yönetmen koltuğunda bulunurken, Bruce Feirstein ise yapımın senaryosundan sorumludur. Tomorrow Never Dies orijinal isimli yapımda Pierce Brosnan yapımdaki 007 karakterine hayat veren isimken, Jonathan Pryce ve Michelle Yeoh isimleri de Brosnan ile birlikte yapımın başrol oyuncu kadrosunu oluşturan isimlerdir. 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın